120 yıllık birikimlerini aktaracakları ilk kitap yayınlandı.

Eyüp Babür, Kâmil Berk ve Tamer Yürükoğlu’nun, dünyanın önde gelen global ve yerel otel zincirlerinde elde ettikleri toplam120 yıllık birikimlerini paylaşmak üzere yayınlayacakları kitap serisinin ilki kitapçılarda.

25 Kasım 00:43

120 YILLIK TECRÜBELERİNİ AKTARACAKLARI İLK KİTAPLARI YAYINLANDI

OTELCİLİKTE YATIRIM VE İŞLETME YATIRIM KARARI VE İŞLETME MODELLERİ

Eyüp Babür, Kâmil Berk ve Tamer Yürükoğlu’nun, dünyanın önde gelen global ve yerel otel zincirlerinde elde ettikleri toplam120 yıllık birikimlerini paylaşmak üzere yayınlayacakları kitap serisinin ilki kitapçılarda.  

İçerik olarak yatırım kararından işletme aşamasına kadar geçen süreci ve işletme anlaşması alternatiflerini detaylı olarak ele alan bu kitabın, yatırımcıların, finans kurumlarının, danışmanların, otelcilik eğitim kurumlarının ve öğrencilerininve otelcilik profesyonellerinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı bir Türkçe kaynak olduğu belirtildi.

Yayınlanmasına Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı TUGEV ve Türkiye Otelciler Birliği TUROB tarafından destek verilen kitabın ilk bölümünde, Babür, Berk ve Yürükoğlu, yatırım kararı verilmeden önce göz önünde bulundurulması gereken pazar, potansiyel, rekabet, konum, tesis türü ve ölçeği, en verimli kullanım, fizibilite ve benzeri pek çok unsuru detaylı olarak ele almakta ve konuları örneklerle irdelemektedir.

Kitabın ikinci bölümünde ise gerek yeni yatırım, gerekse mevcut bir otelin işletilmesi ile ilgili olarak farklı işletme modeli alternatifleri değerlendirilmektedir.  Bu modeller arasında yerli veya yabancı otel işletme firmaları tarafından İmtiyaz (Franchise) veya Yönetim Anlaşması kapsamında işletme anlaşmaları öne çıkıyor ve bu anlaşmaların global pazarda kabul görmüş maddeleri örnekler ile detaylıca açıklanmaktadır.

Babür, Berk ve Yürükoğlu bu yönleri ile kitabın, yatırımcı ve işletmecilere olduğu kadar, otelcilik eğitimi alanında öğretim görevlileri ve öğrencilerin önüne iş dünyasından uygulamalar getirerek eğitim programlarına önemli bir katkı yaratacağına inandıklarını belirtmektedirler.

Kitabın sonunda bir de İnglizce-Türkçe otelcilik terimleri sözlüğü bulunmaktadır.

Otelcilik kariyerlerine 1980’li yıllarda başlayan Eyüp Babür, Kâmil Berk ve Tamer Yürükoğlu otel, tatil köyü, rezidans ve karma tesis operasyonlarının tüm departmanlarında,yurt içi ve yurt dışında, yerli ve yabancı otellerde ve otel zinciri genel merkezlerinde çalışmışlar, genel müdür, bölge müdürü, başkan yardımcısı ve CEO pozisyonlarında yöneticilik yapmışlardır.

Otelcilikte Yatırım ve İşletme kitabı tüm on-line kitap satış sitelerinden ve seçkin kitapçılardan alınabilmektedir.

Daha fazla bilgi için ve/veya yazarların yayınınızda kitap ve içeriği, turizm sektörümüz ve global turizm ve otelcilik trendleri ile ilgili olarak bir mülakat ile yer almalarını arzu etmeniz durumunda kendileri ile aşağıdaki kontakt numaraları ve adresler aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Eyüp Babür

(533) 666 79 02

eyup.babur@gmail.com

 

Kâmil Berk

(530) 694 17 30

kamilberk57@gmail.com

 

Tamer Yürükoğlu

(533) 590 27 06

tyurukoglu@gmail.com

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV