“40 Plus Çok Klas” kitabının lansmanı Liv Hospital Vadi İstanbul’da yapıldı.

40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket edilerek hazırlanan, “40 Plus Çok Klas” kitabının lansmanı Liv Hospital Vadi İstanbul’da yapıldı.

22 Ocak 18:56

40 PLUS ÇOK KLAS

40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket edilerek hazırlanan,  “40 Plus Çok Klas” kitabının lansmanı Liv Hospital Vadi İstanbul’da yapıldı.Liv Hospital Ailesi Hekimleri’nin, 40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket ederek hazırladıkları kitap raflarda yerini aldı. Kırk yaş ve üstü kadınların yaşadığı endişeleri gidererek, kaliteli yaş almanın püf noktalarını ele alan kitap tam bir sağlık rehberi niteliğinde. 

40 Plus Çok Klas konforunda yaşamak…

40 yaş her ne kadar yaşlanmayı çağrıştırsa da aslında erken yaşlarda başlayan geleceğimizi kurma çabalarımızın meyvelerini aldığımız ve olgunluğumuzun doruklarına ulaştığımız yepyeni bir dönemdir. Bu yaş itibariyle metabolizmamızda da birtakım değişimlerin olması kaçınılmaz bir gerçektir. Söz konusu sağlığımız olunca bedenimizde başlayan değişimler kimi zaman bizim için endişe kaynağı olabilir.

Liv Ailesi Hekimleri olarak, kırk yaş ve üstü kadınların yaşadığı endişeleri gidererek kaliteli yaş almanın püf noktalarını ele alan, sağlık rehberi niteliğinde bir başucu kitabı hazırladık.

Unutmayın mutlu bir geleceğe giden yol pozitif bir bakış açısıyla sağlıklı yaş almaktan geçer.  

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti

İnsan ömrü için kırk yaş; bütünleşmeyi, bilgeliği, başta kendimiz olmak üzere yaşama, dünyaya, ilişkilerimize olan bakış açımızı ve mesleki kariyerimizde ulaştığımız olgunluğu temsil eder. Bununla birlikte bir kadın olarak yaş alımıyla bedenimizde de bazı değişimler oluşmaya başlar. Bu değişimleri hissetmeye başladığımız zaman kendimizi yaşlanmış hissederiz. Hiçbirimiz yaşlanmayı istemeyiz ama yaşlanmak yerine sağlıklı yaş almayı tercih edebiliriz.

Çok eski dönemlerden beri 40 sayısının özel ve uğurlu bir sayı olduğunu, bütün semavi dinlerde, matematikte, astronomide, astrolojide, edebiyat ve tasavvufta ayrı ayrı anlamlarının olduğunu biliyoruz…

Hayatın koşturması içerisinde birçoğumuz için akıp giden zaman, bizi kırk yaş için üflediğimiz pastayla baş başa bırakır. O an, yaşadığımız kalp kırıklıkları, hatalar, kayıplar ve kazanımları da hatırlarız. 

40 yaşın birçok kadın için dönüm noktası olduğu fikrinden hareket ederek, Liv Hospital’ın birbirinden değerli ve alanında uzman hekimlerinin katkılarıyla oluşturduğumuz bu kitabı kaleme aldık. İnsan ömrünün uzamasıyla tıbbın değişen dinamiklerini, kadının toplumdaki sosyolojik, psikolojik, ebeveynlik ve kariyer anlamındaki süreçlerini bütünsel bir sağlık anlayışı ile ele aldık.

‘40 Plus Çok Klas’ kitabıyla, 40 yaş ve sonrasını endişe içinde değil kaliteli ve sağlıkla yaşamanın püf noktalarını anlattık. Ayrıca uzman görüşü ile yaşlanma sürecini yavaşlatabileceğiniz gibi yaşınızın tadını çıkarmanıza destek olmak istedik.

Sağlıklı geleceğe ve yaşlara ulaşabilmek, en önemlisi de her yaşın keyfini çıkarmak bizim elimizde. Unutmayın ki mutlu yarınlar sağlıklı olmaktan geçer.

Sağlıklı ve sevgi dolu bir geleceğe birlikte ulaşmak dileğiyle. 

Kitabımızın oluşmasında katkıda bulunan hekimlerimize teşekkür ederiz.

Başlarken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Altuğ Semiz

40 Yaşın Çılgın Kanama Dönemleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Asena Ayar Madenli

Bedenimizi Dinliyoruz- 40 Yaş Sonrası Sağlık Taramaları Aile Hekimi Uzm. Dr. Didem Altay Gazi

Gülüşlerimizi Saklamadık, Saklamayacağız Ağız ve Diş Sağlığı Doktoru Dt. Zeynep KabalcıHoltoft

Hormonlarımızdan Mesaj Var Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. SaidaDashdamirova

Hormonlarımızın Anlatacakları Var Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Demet Özgül Yetkin

Hormonlarımızın Söyleyecekleri Var Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Berçem Ayçiçek

Kadınlar Asla Unutmaz (mı?) Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk

Kim Korkar Yerçekiminden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Canter

Korkmuyoruz Çünkü Farkındayız Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Hamdullah Sözen

Kazanan Hep Kalbimiz Olsun Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Vefik Yazıcıoğlu

Midemiz ve Bağırsaklarımız En Akıllı Organlarımız mıdır?İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Koçak

Mitler ve Gerçekler ya da Şimdi Bana Kaybolan Östrojenimi Verseler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Faik Tamer Sözen

Mor Kabusla Başa Çıkabiliriz Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk

Ne İstediğimizi Biliyoruz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan Özgüç

Pembe Renkli Mücadelemiz: Meme Kanseri Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Tükenmez

Riskleri Yönetmek Bizim İşimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. M. Serdar Kütük

Seksüel Güvenimizi Yeniden Kazanıyoruz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Altuğ Semiz

Vazgeçmek Bize Göre Değil Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. K. Doğa Seçkin

Vazgeçmek mi, Asla Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Baysal

Yıldız Gibi Parlamaya Devam Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tuğba Özkök Akbulut

Yıllar Duruşunuzu Bozamaz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı. Dr. Muhsin Doran

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV