6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası  kadın yelkencileri buluşturacak ...

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 4 Eylül 2021, Cumartesi günü İstanbul Caddebostan - Adalar parkurunda gerçekleştirilecek olan 6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın kayıtları başladı

11 Ağustos 16:00

6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası 4 Eylül 2021’de kadın yelkencileri buluşturacak 

Kurumların ve bireysel takımların katılımıyla her yıl daha fazla kadına yelkeni sevdiren Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’na başvurular başladı

Türkiye’de kadınlara yönelik ilk yelken yarışı olma özelliğini taşıyan “Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası”, her geçen sene daha fazla kadına ulaşmaya devam ediyor.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 4 Eylül 2021, Cumartesi günü İstanbul Caddebostan - Adalar parkurunda gerçekleştirilecek olan 6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın kayıtları başladı. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl 3 günden 1 güne indirilen yarış, bu sene de tek günde yapılacak. 

Diana Misim, Arzu Çekirge Paksoy ve Serap Gökçebay’dan oluşan Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası Organizasyon Komitesi, bu yıl da kupaya büyük ilgi bekliyor. Kupa’nın yelken tutkusunu yarış heyecanıyla birleştirerek kadınların yelken sporuna olan ilgisini arttırması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemesi, yeni sporcular yetişmesine fırsat sağlaması hedefleniyor. Ayrıca iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele etme ve doğa ile bütünleşme yeteneğini  de geliştirerek, kurumların insan kaynakları ile iç iletişim çalışmalarına katkı sağlaması amaçlanıyor.

Deniz KızıKadın Yelken Kupası’na geçtiğimiz yıllarda Arçelik A.Ş.,Doğuş Grubu, Mercedes Benz Türk, Borusan Otomotiv, Borusan Holding, Eker, ETİ, FibaFaktoring, Ford Otosan, Garanti BBVA, Burgan Bank, Garanti Emeklilik, GlaxoSmithKline, AkpaChemicals, MSI Sailing Team, Innova, Sahibinden.com, Türk Telekom, Pegasus, DunapackPackaging, Edenred, TWRE WomanEmpowering Kadın Platformu, Şenpiliç RC GirlsSailing Team, Permolit Team Ladies First, Atak Akademi, Sultans of theSea, Bahçeşehir Üniversitesi Pupa Doğuş Üniversitesi, White AngelsSailing Team, Kadın Yelkenciler SKD, Kupa Kızları, Alize Kadın Yelken Takımı ve AÇEV gibi kurumsal ve bireysel kadın yelken takımları katıldı. 

Sosyal sorumluluk boyutu ile de fark yaratan Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nda bu sene elde edilecekgelirin bir bölümü ile SosyalBen Vakfı’na destek olunacak. 

Kupa ile ilgili detaylı bilgi ve katılım koşullarına ARPR İletişim’in 0216 418 33 34 nolu telefonundan ya da  www.denizkiziyelkenkupasi.com adresinden ulaşılabilir.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV