Air Astana, “Orta Asya'nın En İyi Havayolu”seçildi.

Kazakistan'ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana, 2021 Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri'nde “Orta Asya'nın En İyi Havayolu” seçildi. Air Astana, 2012-2019 yılları arasında art arda sekiz kez bu ödüle layık görülmüş.

12 Ekim 23:12

Air Astana, Skytrax 2021 Orta Asya'nın En İyi Havayolu Ödülü'nü aldı

Kazakistan'ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana, 2021 Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri'nde “Orta Asya'nın En İyi Havayolu” seçildi. Air Astana, 2012-2019 yılları arasında art arda sekiz kez bu ödüle layık görülmüş, bu sene de aynı ödülün dokuzuncu kez sahibi olmuştur.  Skytrax, küresel sağlık krizi nedeniyle 2020'de ödül programına devam etmedi.

Air Astana CEO ve Başkanı Peter Foster; “Pandeminin zorluklarına rağmen,en  kaliteli hizmet sunma anlayışı bizler için  öncelik olmaya devam etti. Sadakatleri için müşterilerimize ve zorlu koşullarda büyük özveri gösteren, öyle ki söylemekten memnuniyet duyduğum, neredeyse tamamı tam zamanlı çalışmaya geri dönen çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum” diye belirtti.

Skytrax CEO'su Edward Plaisted "Air Astana, Orta Asya'nın  En İyi Havayolu seçilme başarısını sürdürerek, müşterilerine sundukları yüksek standartlardaki uçak içi ürün ve  saha personeli hizmetinin altını çiziyor. Bu, havayolu endüstrisinin son 18 ayda yaşadığı krize rağmen muhteşem bir başarı”  diye ekledi.

Skytrax World Airline Awards, dünya çapında bağımsız ve tarafsız, değerli bir ölçüt  birimi olarak tanınmaktadır. En son anket Eylül 2019 ile Temmuz 2021 arasında,13 milyondan fazla görüş baz alınarak, tüm kabinlerde iş ve tatil amaçlı seyahat edenler arasında yolcu memnuniyetini ölçmek için yapıldı. Anket, check-in, uçağa biniş, uçak içi konfor, kabin temizliği, yiyecek, içecek, uçak içi eğlence ve personel hizmeti gibi havayolu ön hat ürün ve hizmetlerinin çok çeşitli performans göstergelerinde yolcu memnuniyetini ölçtü.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV