Akenerji’ye “The ONE Awards” Ödülü

Akenerji, marka ve itibar değerini en çok artıran enerji şirketi oldu

12 Ocak 10:32

25 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye'nin ilk elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Akenerji, bu yıl ikincisi düzenlenen "The ONE Awards" Bütünleşik Pazarlama Ödüllerinde, büyük ödülü kazandı. Pazarlama süreçlerini ilk kez bütünleşik pazarlama disiplini üzerinden değerlendiren endekste, 2015 yılında yaptığı çalışmalarla Akenerji "enerji" kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ödül töreninde büyük ödülü, Akenerji adına Kurumsal Yönetim Direktörü Serhat Ergin Baykara aldı. Baykara yaptığı konuşmada, "Akenerji olarak, şirketimizi bu kıymetli ödüle layık gördüğünüz için büyük memnuniyet duyduk. Sektörde yer aldığımız uzun yıllar boyunca her zaman hedefimiz en iyiyi başarmak oldu. Özellikle Pazarlama ve Kurumsal İletişim departmanlarımız başta olmak üzere, hep birlikte yıl boyu belirlediğimiz stratejiler çerçevesinde büyük bir gayret ile çalıştık. Marka ve itibar değerini en çok artıran enerji şirketi olarak aldığımız bu ödül de çabalarımızın karşılıksız kalmadığının bir göstergesidir. Bize güç veren tüm çalışanlarımıza, hissedarlarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Kokteyl ile başlayan ödül töreninde açılış konuşmasını Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve Akademetre Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Zeytin yaptı. Marketing Türkiye'nin Akademetre işbirliğiyle gerçekleştirdiği "İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü Endeksi"ni baz alan ödül töreninde, kurumlarının itibar ve marka değerine en çok katma değer yaratan profesyoneller ve çalışmaları ödüllendirildi.


TAV