Antalya Yeni Sezonda Turistleri Ağırlamaya Hazır

Antalya, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla turistleri ağırlamak için hazırlıklarını tamamladı. Yüzlerce turistik mekan misafirlerini bekliyor.

23 Nisan 22:18

Nisan Ayının sonuna yaklaşmakla beraber turistik bölgelerde hazırlıklar hızlandı. Türkiye'de yaz turizminin başında gelen illerden biri olan Antalya'da ise hazırlıklar bitti. İşletmeciler yeni turizm sezonunda yerli yabancı tüm misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarını tamamladı.

Kış emvsiminde de yaz mevsiminde de milyonlarca turisti ağırlayan Türkiye'de yaz turizminin en öndemli merkezlerinden biri şüphesiz Antalya'dır. Antalya sadece Türkiye'de değil Dünya çağında turizmin merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Antalya'da bu yıl beklenen ağırlanması beklenen turist sayısı 16 milyon. Hedef yüksek olunca haliyle turizm merkezlerinde, otellerde de hazırlıklar buna göre yapıldı. Misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için birbirinden lüks markalar birbirleriyle yarışıyorlar. Antalya geçen yıl 14 milyon turist ağırlamıştı.

Turistler bu yıl Antalya'da Miami havası yaşayacaklar. Zira pekçok otel Miami'den beyaz kum getirerek özel plajlar hazırlamış durumda.  Bazı oteller de kral dairelerinin terasında havuz hizmeti verecek. Beş yıldızlı Granada Luxury Belek Genel Müdürü Enis Özsinan ise turizm piyasasında çok ciddi yerlere gelmeye başladıklarını belirterek, oda sayılarını 904'e çıkardıklarını, günlük 3 bin 500 misafiri ağırlayabileceklerini açıkladı.

Kış ayında çalışmaların çok yoğun geçtiğini anlatan Özsinan, "16 bin metrekare havuzumuz var. Tek havuz 10 bin metrekare. Kış sezonu boyunca yüzde 75 doluluklarımız vardı. Nisanda yüzde 85 dolulukla gidiyoruz. Erken rezervasyonlar geçen yıla oranla yüzde 100 arttı, ciddi talep var. Biz de en iyi hizmeti sunmak için Miami'den beyaz kum getirtip 2,5 dönümlük alanda plaj yaptık. Havuzun içerisine Maldiv evleri kurduk" diye konuştu.

Otellerin yanısıra Konyaaltı ve Lara Plajlarında da misafirleri ağırlamak için çalışmalar yoğun şekilde ilerliyor. 

Antalya'ya en çok turist geçen sene 4 milyon 700bin ile Rusya'dan geldi. Bu yıl hedef 5 milyon turist gelmesi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, 2023 hedefi olan 20 milyon turist hedefine ulaşırlarsa, Antalya'nın sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da turizm başkenti olacağını söyledi.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV