BAT Türkiye çalışanının kitabı 4 ülkede iş arkadaşlarına ilham veriyor

British American Tobacco (BAT) Türkiye, çalışanlarından Eyüp Dönertaş’ın iş hayatındaki tecrübelerini paylaştığı kitabı dünyanın dört bir yanındaki BAT çalışanlarına ilham veriyor.

11 Ocak 14:35

BAT Türkiye Ailesi'nde Ticari Pazarlama Temsilcisi olarak görev yapan Eyüp Dönertaş'ın "Yaptığınız işi sevin" ana temasıyla kaleme aldığı kitabı BAT tarafından birçok dile çevrilerek BAT'nin farklı ülkelerdeki çalışanlarının oryantasyon ve gelişimi için kullanılıyor. İş hayatına yeni başlayan çalışanlara tavsiyeler veren ve çalışanların kendilerini nasıl daha fazla geliştirebileceklerine dair önemli bilgiler içeren kitap şu anda 4 dilde BAT çalışanları ile buluşuyor.

Bugüne kadar Endonezce, Çekçe ve İngilizce çevirileri bulunan kitap, son olarak BAT'nin global satış temsilcisi eğitim programı olan "Positive"in Meksika'da gerçekleşen lansmanında, İspanyolca versiyonuyla BAT Ailesi ile buluştu.

Tüm dünyadan üst düzey BAT yöneticilerinin de beğenisini toplayan kitap, tersine mentorluğun şirket içi toplu iletişim araçları ile yapılmasına da örnek teşkil ediyor.

Yazdığı kitap hakkında bilgi veren BAT Türkiye Ticari Pazarlama Temsilcisi Eyüp Dönertaş, "Kitabımın dünyadaki diğer BAT organizasyonlarında gördüğü ilgi beni çok gururlandırıyor. 4 dile çevrilen kitabım ile hem iş dünyasına yeni atılan gençlere deneyimlerimi aktarmak hem de hali hazırda şirketimizde çalışan arkadaşlarımızın kendilerini daha fazla geliştirmelerini sağlamak için tavsiyeler vermek istedim. İş hayatında mücadeleci olmak, yaptığınız işlerin size uygunluğuna bakmak, yeniliklere ve eleştirilere açık olmak, takım çalışmasına ve ruhuna önem vermek gibi benim yaptığım işte başarılı olmamı sağlayan tüyoları tüm BAT çalışanları ile paylaşmak ve faydalanmasını sağlamak istedim." dedi.


TAV