Bentour Reisen, cirosunu %40 arttırdı.

Turizm yaz sezonu 31.10.2022 tarihinde sona ermekte. Bentour Reisen daha bugünden cironun bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıktığını duyurdu.

28 Eylül 22:35

Bentour Reisen cirosunu ikiye katladı

Turizm yaz sezonu 31.10.2022 tarihinde sona ermekte. Bentour Reisen daha bugünden cironun bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıktığını duyurdu.

Ayrıca, Bentour Reisen, 2018/2019 sezonu ile kıyaslandığında çok başarılı bir mali yılı arkasında bırakarak, cirosunu %40 arttırdı. 

Türkiye destinasyonu bu başarıda büyük rol oynamakta. 150.000 misafir Türkiye seyahatlerini Bentour Reisen ile gerçekleştirerek, 280 bini aşkın uçak koltuğu satılmıştır.  

Misafirlerin Türkiye`de öncelikli tercihi Akdeniz bölgesi oldu. %80 ile birinci sırada yer alan Akdeniz’i %15 ile Ege ve %2 ile İstanbul takip etti. Geri kalanı haftalık turlar ve haftalık yat turları olarak %3oranla kayıtlara geçmekte. 

Geçen yıla nazaran tur fiyatların yükselmesiyle birlikte, bu yıl Bentour Reisen Tur Operatörü ile tatil paketi satın alan her bir misafir ortalama 1.150€ ödedi. 

Bentour Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, ”Türkiye`nin, 2022 yılında misafirlerimiz tarafından en sevilen bölge olarak tekrardan seçilmesinden mutluluk duyuyorum”,diye ifade etti. 

Bu yıl Bentour Reisen misafirlerinin 5yıldızlı otelleri daha fazla tercih ettiklerini söyleyen Kadir Uğur, “Misafirlerimizin kalite ve hizmete verdikleri öneminin farkında olup, birçok ek hizmet sağladık. Özellikle, özel transfer, havaalanı servisi gibi ek hizmetler fazlasıyla rağbet gördü“, diye belirtti. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV