BENTOUR Yönetim Kurulu Kadir Uğur'dan TÜRSAB açıklamalarI

Düşünüyorum kurucularından olduğum TÜRSAB ın bize ne faydası oldu ? Cevabım: şimdiye kadar faydalarını göremedik. Yanılıyormuyum acaba?

29 Ocak 23:51

BENTOUR Yönetim Kurulu Kadir Uğur'dan TÜRSAB açıklamalarI 

Ben olaya yabancı Tur operatörü ve incoming acentesi açısından bakıyorum. Düşünüyorum kurucularından olduğum TÜRSAB ın bize ne faydası oldu ? Cevabım: şimdiye kadar faydalarını göremedik. Yanılıyormuyum acaba?

Kesinlikle hayır. TÜRSAB önceki ve şimdiki yönetimlerde bizim problemlerimize çare olmadı. Çağırıp dinlemedeki problemlerimizi öğrenip çare olsun.

Oysa bu işin başındaki Tur Operatörleri ve incoming Acentelerin fikir ve önerilerini alarak yurt dışından misafir sayımızı tüm bölgelere dağıtarak ve böylelikle Türkiye'nin geneline nasıl artış sağlayabiliriz derinlemesine tartışılmalıydı.

Tur Operatörlerin gelecek misafirlerin ülkelere göre değişkenlik arz eden tüketim alışkanlıkları ve beklentilerini otelcilerimize doğru yansıtarak uzun soluklu sezon planlamalarında ortak müşterekte buluşulmasını sağlayabilirdi.

Evet bakanlığın önerdiği standartlara göre birliklerin kurulması herkesin derdine çare olur diye düşünüyorum  54 senedir turizm yapan bir turizmci olarak.

Ümid ederim hepimizin istihdama katkıda bulunduğu bu önemli sektörde geleceğe yönelik gerekli adımlar atılır.

Hayırlı bir Turizm sezonu diliyorum.

Bentour Yönetim kurulu başkanı.

Kadir Uğur

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV