Bilem Beach'te Mavi Bayrak sevinci

Antalya Konserve Koyu'nda bulunan Bilem Beach'de Mavi Bayrak dalgalanacak

21 Haziran 11:21

 

ANTALYA'NIN en gözde koylarından biri olan Konserve Koyu mevkiinde yer alan Bilem Beach, 2018-2019 sezonu çerçevesinde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programınca "Mavi Bayrak" dalgalandırmaya hak kazandı. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2018 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Antalya'nın en çok bilinen koylarından biri olan Konserve Koyu mevkiinde yer alan Bilem Beach'de Mavi Bayrak dalgalandırmaya hak kazandı. Göndere çekilmek üzere Mavi Bayrak'ı Bilem Otel Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bilem, Muratpaşa Belediyesi Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Gürkan Yılmaz'ın elinden teslim aldı. Bayrağı göndere aynı zamanda Mavi Bayrak sertifikası alan Musa Bilem'de birlikte çekti.

Nuri Bilem yaptığı açıklamada, işletme olarak çok zor denetimlerden geçtiklerini ve şartları yerine getirmekle Mavi Bayrağı hakettiklerini söyledi. Bilem; "Mavi Bayrak turizm sektörü adına önemli, bir ölçüt. Uluslar arası bir öneme sahip olan özelliğiyle de Türk turizmine katkı sağlamaktadır. Denizimizin ve tesisismizin insan sağlığına uygun olduğu tescillenmiş oldu. Mutluyuz" dedi. Bu yıl Türkiye’de 459 plaj, 22 marina ve 10 yatta Mavi Bayrak dalgalanacak. Ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı, uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda dünyada 49 ülkede uygulanıyor. 2018 Mavi Bayrak Ödülleri’nde ilk sırada İspanya, ikinci sırada Yunanistan yer alıyor. Türkiye’nin arkasından 4. sırada Fransa ve ardından 5. sırada İtalya yer alıyor.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV