“Bir Türk firması olarak turizmi global yapıyoruz.

Prime Travel Service Direktörü Haluk Kayhan, Antalya Turizm Fuarı’nda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kayhan, 2. Kez ATF’ye katıldıklarını belirterek, “Antalya Turizm Fuarı faydalı ve ses getiren bir fuar oluyor” dedi.

6 Kasım 12:52

Prime Travel Service Direktörü Haluk Kayhan, Antalya Turizm Fuarı’nda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kayhan, 2. Kez ATF’ye katıldıklarını belirterek, “Antalya Turizm Fuarı faydalı ve ses getiren bir fuar oluyor” dedi.

Haluk Kayhan, Prime Travel standında ağırladığı basın mensuplarına, şirketin işleyişi ve hedefleri hakkında bilgi verdi. 7 yıldır ‘Ülke sınırlarına bağlı olmayan” turizm yapan Prime Travel’ın dünyanın her yerinden her yerine oda satışı yaptığını dile getiren Kayhan, “Bir Türk firması olarak turizmi global yapıyoruz. Bu sene için 1 milyonun üzerinde oda satışımız var” diye konuştu.

Kayhan, “Pandemiden önce Dubai’de Bedsopia markasıyla tamamen global olarak hizmet vermeye başladık, kapalı olmayan tüm ülkeleri satmaya başladık. Tüm altyapılarımız teknoloji üzerine. Bedsopia’dan sonra New York’ta Goodotel adıyla başka bir şirket daha kurduk. Goodotel American otellerini satan bir OTA oldu. Bu sene yeni bir atılım daha yapıyoruz. İki senedir planladığımız ve alt yapısını çalıştığımız İspanya’da bir şirket daha kuruyoruz. Hem B2B hem B2C olarak çalışacak” diye konuştu.

“Bizi dünyanın tüm ülkeleri ilgilendiriyor. Buralıyız, burada yaşıyoruz, burada kurulduk ve burada büyüdük. Fakat bizim sınırlarımız yok. Tek bir destinasyon satacağız hedefi koymuyoruz” diyen Kayhan, “Endonezya’dan Arjantin’e kadar tüm destinasyonlarda satış yapabiliyoruz” dedi.

“DÜNYADA 30 BİN OTELLE DİREKT ÇALIŞMAMIZ VAR”

Türkiye’de 3 bin 500, dünyada ise 30 bin otelle  çalıştıklarını belirten Kayhan, “Türkiye’de yaklaşık 3 bin 500 otelle kontratımız var. Burada en baştan başladığımız o işi artırarak devam ediyoruz. Globalde yarattığımız potansiyel buradaki işleri artırmamızı sağlıyor. Dünyada yaklaşık 30 bin otelle direkt çalışmamız var. Bu direkt çalışma yaptığımız sayı, satışını yapabildiğimiz yaklaşık 750 bin otel var. Burada teknolojinin alt yapısının ve özellikle farklı kur ve zaman dilimine göre çeşitlenmesi ve oldukça hızlı ve sorunsuz çalışması gerekiyor” diye konuştu.

“GLOBAL BİR OYUNCU OLMALIYIZ”

Kayhan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken şu ifadeleri kullandı: “Antalya merkezli, 7 yıllık bir şirketiz. Yurt dışındaki önemli tüm fuarlara katılacağız.

Antalya Turizm Fuarı’na ikinci kez katılıyoruz ve Silver Sponsor olarak da burada bulunuyoruz. Geçen seneye oranla bile daha kalabalık ve daha canlı olduğunu görebiliyorum. Gerçekten çok iyi gittiğini düşünüyorum. Herkese faydalı olduğunu ve oldukça ses getirdiğini düşünüyorum. Tüm şirketlerle iş birliğine açığız. Şirket kültürü olarak faydalı rekabete inanıyoruz.

Turizm de diğer sektörlerde olduğu gibi teknoloji altyapısı üzerine gelişiyor. Bu teknolojiler gelişmeye devam edecek. Elbette çıkış noktası olarak, bir kişinin a’dan z’ye ihtiyacı olabilecek her şey için yeni teknolojiler gelecek. Seyahat sürecinin daha da kolaylaşacağı aplikasyonlar oluşuyor.”

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV