Bosphorus Cup, 20’nci yılını yeni bir etkinlikle kutluyor..

İstanbul’un tanıtımına 20 yıldır yaptığı katkıları artırmak isteyen Bosphorus Cup, 20’nci yılı kapsamında yeni bir yelken yarışı düzenliyor. Vira Yatçılık iş birliğiyle hayata geçecek yeni yarışın adı Bosphorus Cup Corporate olacak.

1 Ağustos 01:50

Bosphorus Cup, 20’nci yılını yeni bir etkinlikle kutluyor

Şirketler Haliç’in Tarihi Sularına Yelken Açacak

20’nci yılını kutlayan Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nda yarattığı görsel şöleni, bu yıl Haliç’e de taşıyor. ‘Bosphorus Cup Corporate’ adıyla bu yıldan itibaren her yıl düzenlenmesi planlanan yelken yarışı, şirketlerin katılımına açık olarak gerçekleşecek.Vira Yatçılık iş birliğiyle hayata geçirilecek yarış, şirketler tarafından oluşturulan takımların, birbirine denk teknelerle Haliç’in tarihi sularında yelken açmalarını sağlayacak. 

İstanbul’un tanıtımına 20 yıldır yaptığı katkıları artırmak isteyen Bosphorus Cup, 20’nci yılı kapsamında yeni bir yelken yarışı düzenliyor. Vira Yatçılık iş birliğiyle hayata geçecek yeni yarışın adı Bosphorus Cup Corporate olacak. 

Bosphorus Cup Corporate kapsamında Haliç’in tarihi sularına yelken açmak isteyen şirketler, üçü asil biri yedek toplam dört kişiden oluşacak ekiplerini kurarak,bu eşsiz parkurda yelken yapma şansını yakalayacaklar. 

Ekipler eşit şartlarda yarışacak

Bosphorus Cup Corporate’nin detaylarından bahseden Vira Yatçılık Kurucusu Efe Özbil; “Yarış Haliç’te, bizim temin edeceğimiz Delphia 24 tipi birbirine eş teknelerle, önce antrenman yarışları, ardından da final yarışı şeklinde iki aşamalı gerçekleşecek. Dört kişiden oluşan, şirketlerin kendi belirlediği ekipler, yanlarına bir Vira görevlisiyle birlikte yarışacaklar. Vira görevlisi, ekibin tecrübesine göre ya dümen tutacak ya da güvenlikten sorumlu olacak.” Özbil, yarışın takvimini de açıkladı. Buna göreyarışlar şu tarihlerde gerçekleşecek: 

Antrenman Yarışları

 

28 Temmuz

 

4-11 Ağustos

 

1 Eylül

Final Yarışları

4-5 Eylül

İstanbul’un tanıtımına hizmet edecek

Bu yıl ilki gerçekleşecek Bosphorus Cup Corporateile neyi amaçladıklarını aktaran Bosphorus Cup Kurucusu Orhan Gorbon, 2002’de itibaren dünyanın en iyi yelkencilerinin gözünün Bosphorus Cup’ta olduğunu hatırlatarak, İstanbul’un tanıtımına katkı sağlama misyonlarına göndermede bulunuyor. “İlk günden beri Bosphorus Cup’un en önemli misyonlarından biri İstanbul’un tanıtımına katkıda bulunmak. Bu amaçla bu yıl hayata geçireceğimiz Bosphorus Cup Corporateile İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden biri olan Haliç’i de organizasyonumuzun içerisine katacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” Diyen Gorbon, Bosphorus Cup Corporate yarışının, tıpkı Bosphorus Cup gibi gelenekselleşip, milyonlarca izleyiciye ulaşacağını ve tüm yelken severler tarafından merakla beklenen, kurumsal bir yarış olacağını, bundan hiç şüphe duymadığını da iletiyor.

 

Bosphorus Cup hakkında:

2002 yılında Orhan Gorbon tarafından düzenlenmeye başlayan Bosphorus Cup, tüm dünyadan yelkencilerin merakla beklediği yelken organizasyonlarında birisi konumundadır. İstanbul Boğazı’ndan ismini alan etkinlik, uluslararası yarışmacıları ve her yaştan izleyicileri ile 20 yıldır düzenlenmektedir. Yarışlar ile ilgili tüm haberlere www.bosphoruscup.orgsayfasından erişilebilir.

Orhan Gorbon hakkında:

İstanbul Alman Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Gorbon, genç yaşlarda yelken yarışlarına katıldı. Fastnet, Bermuda, Figarı ve Admiral’s Cup gibi dünyanın en önemli yelken yarışlarına katılarak  Türkiye’yi yurtdışında temsil etti. New YorkYacht Club ve Yacht of Greece üyesi olan Gorbon,2018 yılından itibaren Gorbon Seramik’in de genel müdürlük görevini üstlenmektedir.

 

Vira Yatçılık hakkında:

2005 yılından beri İstanbul merkezli olarak tüm Türkiye’de; yelken okulu, yelken organizasyonları, SAIL BREAK Festivalleri, kürek kulübü ve tekne kiralama hizmetleri veren VİRA aynı zamanda dünyanın önde gelen yat üreticilerinden Delphia Yachts’ın da Türkiye distribütörüdür.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV