Burger King Beşinci Kez Türkiye’nin En İyisi Seçildi

Türkiye’nin en büyük hamburger restoran zinciri Burger King®, “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması 2016” kapsamında tüketiciler tarafından self servis restoran kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

22 Şubat 19:10

Türkiye'nin en büyük hamburger restoran zinciri Burger King®, başarısını farklı platformlarda aldığı ödüller ile taçlandırmaya devam ediyor. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve araştırma şirketi AKADEMETRE işbirliği ile Türkiye genelinde 14 ilde 1.067 katılımcı ile yapılan "AVM"lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması'nın 2016 yılı sonuçlarına göre Burger King®, Self Servis Restoran Kategorisi'nde 1 numaralı marka seçildi. Burger King®, aynı araştırma kapsamında 2010, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında da restoran kategorisinde yine birincilik ödülüne layık görülmüştü.

Araştırma kapsamında alışveriş merkezi yatırımcıları, işletmecileri, organize perakende sektörü marka temsilcilerinin katılımı ile 21 Şubat'ta Zorlu Center'da düzenlenen ödül töreninde, Burger King® adına ödülü TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok teslim aldı.

 

"70 ilde 600'den fazla restoranımızda tüketicilerimizi ağırlıyoruz."

Ödülü, AKADEMETRE Araştırma ve Planlama Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin'den alan TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, "Hızlı servis restoran sektöründeki faaliyetlerimize 1995 yılında dünyada sektörün öncülerinden biri olan Burger King®'in ana geliştirici ve üretici haklarını alarak Türkiye'ye getirmemizle başladık. Şu anda Burger King®'in dünyadaki en büyük master franchisee konumundayız. 1994 yılında sıfırdan kurulan bir sistemle yola çıktık ve geçtiğimiz yıl 400 milyon kez hizmet verdik. Bugün Türkiye genelinde 70'ten fazla ilde 600'den fazla Burger King restoranımızla tüketicilerimizi ağırlamaya devam ediyoruz" dedi.

Asok, sözlerine şöyle devam etti: "Başarımızın temelinde kaliteli hizmet anlayışımız ve müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi iletişim yatıyor. Onların güvenini boşa çıkarmamak adına büyük tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri bu ödüle layık gören herkese sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Ödülümüzü Türkiye'nin dört bir yanındaki tüm Burger King® çalışanları adına alıyorum."


TAV