Celestyal;filosunun yeni gemisi Journey için Galataport Limanı’nda da bir lansmanla tanıtımını yaptı.

Türkiye limanlarına aralıksız ve en çok gelen kruvaziyer firması Celestyal; filosunun yeni gemisi Journey için Selanik ve Atina şehirlerinden sonra ilk kez geldiği İstanbul Galataport Limanı’nda da bir lansmanla tanıtımını yaptı.

17 Ekim 22:20

CELESTYAL’DEN YENİ GEMİSİ JOURNEY’E İSTANBUL’DA KUTLAMA

Türkiye limanlarına aralıksız ve en çok gelen kruvaziyer firması Celestyal; filosunun yeni gemisi Journey için Selanik ve Atina şehirlerinden sonra ilk kez geldiği İstanbul Galataport Limanı’nda da bir lansmanla tanıtımını yaptı. Turizm otoriteleri ile sektör ve medya temsilcilerinin katıldığı lansmanda İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, Yunanistan İstanbul Başkonsolusu Konstantinos Koutras ve Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı ve Medcruise Başkanı Figen Ayan da birer konuşma yaptı. 

Celestyal Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, yeni bir geminin daha Türkiye limanlarına geliyor olmasından duydukları heyecanı dile getirerek şunları söyledi: ‘’Türkiye kruvaziyer sektörünün 2023’te çıtayı yükselttiğinin bir göstergesi, bugün Journey’in burada olması. Ege ve Akdeniz bölgesinin uzman cruise operatörü Celestyal olarak sektördeki bu gelişmede payımız olmasından dolayı gururluyuz.’’

Celestyal yeni gemisi Journey’in filosuna katılımını lansmanlarla kutluyor. Atina ve Selanik şehirlerindeki lansmanın hemen ardından rotasını İstanbul’a çeviren ve Galataport Limanı’nda demirleyen Celestyal Journey için bir etkinlik de İstanbul’da gerçekleşti. Turizm ve kruvaziyer dünyasının önemli isimleri, sektör ve medya temsilcilerini buluşturan davette Celestyal’in sıra dışı deneyimler ve unutulmaz yolculuklar sunma konusundaki kararlılığı vurgulandı.26 milyon Euro’luk yatırımla renovasyon ve teknik yenilemeden geçirilen Journey’in, Celestyal için önemli bir dönüm noktasını temsil ettiğine ve kruvaziyer pazarına sağladığı ekonomik katkıya dikkat çekildi.  

Galataport İstanbul’da demirleyen Journey gemisinde düzenlenen lansmana İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, Yunanistan İstanbul Başkonsolusu Konstantinos Koutras ve Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı ve Medcruise Başkanı Figen Ayan’ın da aralarında bulunduğu turizm otoriteleri, sektör temsilcileri ve medya mensupları olmak üzere seçkin bir grup davetli katıldı.Journey Kaptanı Mr.Angelos Vassilakos ve Celestyal Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz’in ev sahipliğinde yapılan lansmanda Ege’nin iki yakasında ortak kültürü ve tarihiyle iki topluluğun kardeşliğine; Celestyal’in Türkiye pazarına olan inancından asla vazgeçmeyişine, pandemi dışında Türkiye limanlarına gelmeyi aralıksız olarak sürdürdüğüne vurgu yapıldı. 

Türkiye limanlarına düzenli ve en çok sefer yapan kruvaziyer firması olarak Celestyal’in yeni gemisiyle İstanbul’da düzenlediği resepsiyonun öneminin altını çizen Özgü Alnıtemiz; ‘’Bir gemimizin daha limanlarımıza geliyor olmasından dolayı heyecanlı ve gururluyuz. Filomuzun yeni gemisi Journey, Eylül ayında denize indirildiğinde ilk durağı Kuşadası oldu. Eylül ayı boyunca Kuşadası’na yolcu getirdi, ve buradan binen yolcularıyla turlarını yaptı. Selanik ve Atina lansmanlarından sonra bugün yeni bir program için İstanbul’da. Kasım sonuna kadar yine İstanbul ve Kuşadası çıkışlı programlarını sürdürecek. Türkiye kruvaziyer sektörünün 2023’te çıtayı yükselttiğinin bir göstergesi bugün Journey’in burada olması. Bu sezon Türkiye limanlarına toplam 108 sefer gerçekleştiren ve 120 bin yolcu taşıyan bir cruise firması veDoğu Akdeniz bölgesinin lider cruise operatörü Celestyal olarak sektördeki bu gelişmede payımız olmasından dolayı gururluyuz. Bakanlığımızın açıkladığı istatistiklere göre; 2023 Eylül sonu itibarıyla 876 gemi limanlarımıza gelmiş.  Toplam gelen yolcu sayısı ise Eylül sonu itibarıyla 1 milyon 97 bin. Türkiye tarihi, doğası,     kültürü ve konumu ile en çok ilgi çeken destinasyonlardan Ege ve Akdeniz çanağının olmazsa olmaz durağı. Bu destinasyondaki lider uzmanlığımızla Türkiye’nin de içinde yer aldığı bölgenin kruvaziyer potansiyelinin gelişmesinde önemli bir rol alıyoruz. Dünya kruvaziyer devlerinin ülkemize ilgisi bu çabalarla, ayrıca liman ve altyapılarının zenginleşmesiyle her geçen yıl daha da artıyor’’ dedi. 

Dünyanın dört bir yanından turisti ağırlayan Celestyal gemilerinin konumlandığı limanlarda Kuşadası, Efes ve İstanbul kara turlarıyla Türkiye’nin turizm tanıtımına ve ekonomisine katkı sağladığına dikkat çeken Özgü Alnıtemiz; ‘’Kruvaziyer sadece gelen yolcu değil. Türkiye’de cruise bilinirliği de her geçen gün artıyor. Ortak kültür ortak tarih ve yakın deniz olması gibi nedenlerle Türkler, Celestyal’in Yunan Adaları turlarına her geçen gün daha çok ilgi duyuyor. Türkiye limanlarına ne kadar çok yolcu bindirirsek gemi şirketleri de limanlarımızı daha çok rotasına alır.Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde cruise seyahatine daha çok kişinin erişmesini sağlamalıyız’’ diye konuştu.  

‘’Türkiye limanları ikinci evimiz’’ 

Yunanistan İstanbul Başkonsolusu Konstantinos Koutras Türkiye’nin Yunanistan’ın turizminde önemli bir yere sahip olduğuna ve ortak kültüre dikkat çekerken Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı ve Medcruise Başkanı Figen Ayan ise Celestyal Cruises’un Ege’nin iki yakası arasında yıllardır düzenlediği seferlerle Yunanistan ve Türkiye arasında bağ kuran bir firma olduğuna dikkat çekerek ‘’Celestyal kruvaziyer sektörü kadar Galataport için de çok önemli bir firma. PAndemi olmasaydı Galataport’a ilk gelen gemi Celestyal olacaktı. Bu nedenle Celestyal’i İstanbul’da yeniden görmek bizim için çok anlamlı’’ dedi. İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı ise ‘’Celestyal Journey’i ve cruise gemilerini dünyanın en özgün limanlarından olan Galataport’ta ağırlamaktan dolayı gururluyuz. Cruise gemilerini ve Celestyal’i İstanbul’da daha çok görmek istiyoruz’’ diye konuştu. Celestyal COO George Koumpenas ise şunları söyledi: ‘’Celestyal olarak bizler için Türkiye ve limanları ikinci evimiz gibidir, zira uzun yıllardır binlerce yolcuya Türkiye'nin güzelliklerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Kuşadası'na her hafta 3 uğrak yapan Celestyal gemileri bu limanın en sık ziyaretçileri arasında yer alırken, aynı zamanda İstanbul ve diğer Türk limanlarına da çok sayıda uğrak yapıyoruz.’’ 

Selanik ve Atina lansmanlarında konuşma yapan Celestyal Cruises CEO'su Chris Theophilides ise Celestyal Journey’le  Celestyal Cruises'un gelişiminde önemli bir kilometre taşına imza attıklarını kaydederek; ‘’Journey bizim için heyecan verici bir dönemi müjdeliyor. Konuklarımıza üst düzey, birinci sınıf bir kruvaziyer deneyimi sunma arayışımızda yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Gemi, Celestyal'ın Yunanistan ve Doğu Akdeniz bölgesinde kruvaziyer endüstrisinin ve turizmin büyümesini destekleme konusundaki sarsılmaz kararlılığının bir kanıtı olarak denizlere açılıyor" dedi.

Celestyal Journey lansmanında davetli sektör aktörleri ve medya temsilcileri, bir keşif turuna katılarak geminin süitlerini, güneşlenme güvertelerini, lounge ve restoranlarını, welness’a adanmış alanlarını gezerek deneyimlediler. 

 

CELESTYAL JOURNEY HAKKINDA:

Celestyal Filosunun Kuzey Yıldızı Journey’i daha fazla keşfedin!

Yunanistan ve Doğu Akdeniz'in sunduğu en iyi deneyimleri keşfetmek için tasarlananJourney, çok daha fazla balkonlu süit’iyleuyumak için bir yerden çok daha fazlasını sunuyor. Yerini aldığı Celestyal Crystal'ın iki katı olan 55.877 ton ağırlığında. 630 Dream Süit ve Cosmos kabinle yüzde 50 daha fazla kapasite sunuyor; ek olarak 209 daha fazla kabin ve süite sahip. Her biri balkonlu olan 120 Junior Dream Suite ve 28 Grand Dream Suite, misafirlerin gidilen destinasyonlara daha yakın olmasını, hem karadan hem de denizden keyif almalarını sağlıyor. Kruvaziyer hattında birinci sınıf lüks gemi yolculuğu deneyimini sunan ilk özel teraslı çatı katı olan Stargazer Suite'i de görücüye çıkarıyor. 

Journey, 7 restoranı ve özel yemek pişirme alanlarıyla gastronomi meraklılarının ilgisini çekecek eşsiz bir mutfak yolculuğu deneyimi de sunuyor. Thalassa'da ay ışığında yemek, Fig & Honey'de Ege otları, Smoked Olive restoranda taze Akdeniz lezzetlerinin, Grill Seekers'ta barbekünün ve Pink Moon'da Asya esintili bir mönünün tadını çıkarmak mümkün. Konuklar, canlı yemek pişirme gösteri alanında Journey mutfağının ustalarından bir şeyler öğrenebilir veya yeni Chef's Table'da özel bir yemek deneyimini yaşayabilirler. Gastronomik maceranın ardından, Fizz Club'da şampanya ve kozmik kokteylleri yudumlarken yıldızları seyredebilir, The Grapevine Wine Cellar'da tadım yapabilir, Blue Bar & Lounge'da piyanodan yükselen ritimlere eşlik edebilirler.

Journey’in en iddialı özelliği sağlıklı yaşama adanmış bir iyi yaşam güvertesinin bulunması. Journey’de seyahat ederken arınmış, detokstan çıkmış gibi olacaksınız. Yunan geleneğinden ilham alarak tasarlanan güverte The Sozo Experience, Akdeniz tarzı dinlenme ve rahatlama yaşatıyor. Panoramik okyanus manzarası akıl, beden ve ruh sağlığına şifa niteliğinde iyi yaşam arayışında olanlar için birebir. Kardiyodan ağırlığa çok çeşitli ekipmanlar ve özel bir fitness eğitmeni ile tenis, basketbol, açık hava koşu parkurunda egzersiz yapabilir; pastoral havuzlar ve denizle bağlantılı jakuziler içeren geniş güneşlenme teraslarında güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Eylül ayındaki Idyllic Aegean seferlerinin ardından Celestyal Journey, Ekim ayında Atina, Selanik, Kavala, İstanbul, Dikili, Kuşadası ve Patmos'a uğrayan eşsiz "Paul'un Adımları" güzergahı ve ardından Yunanistan, Mısır, Kıbrıs ve Türkiye'yi ziyaret eden ödüllü yedi gecelik "Üç Kıta" güzergahı ile yolculuğuna devam edecek. Ayrıca 11 gecelik bir Noel seferi ve sekiz gecelik bir Yeni Yıl seferi de dahil olmak üzere özel tatil seferleri de mevcut olacak.

 

CELESTYAL HAKKINDA:

Celestyal, Yunanistan'daki ana yolcu gemisi operatörüdür. Yunan Adaları ve Doğu Akdeniz'e hizmet veren önde gelen kruvaziyer hattıdır. Her biri özgün ve yüksek oranda kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için uluslararası standartlara sahip konforlu iki orta boy gemi işletmektedir. Şirket felsefesinin temelinde destinasyon vardır. Ulaştığı her yerde hem gemide hem kıyıda olmak üzere otantik, kültürel ve ömür boyu unutulmayacak deneyimler sunar. Dünyanın en prestijli ödüllerini toplayan Celestyal, sektörün önemli cruise topluluklarından biri olan Cruise Critic Awards’da üst üste ‘’En İyi Hizmet’’ ödülüne değer görüldü. Doğu Akdeniz kruvaziyer endüstrisinin gelişimine katkıları ve taahhütleriyle, MedCruise Ödülleri’nin de sahibi oldu. Celestyal’in Türkiye genel satış acenteliğini Karavan Cruises yürütmektedir. 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV