Çırağan Sarayı’nda Aşk Dolu Sevgililer Günü Romantizmi

Nice aşklara ve anılara ev sahipliği yapmış tarihi dokusu, estetik mimarisi, gösterişli ambiyansı ve Boğaz’a nazır harikulade konumu ile Çırağan Sarayı, Sevgililer Günü’nde benzersiz bir kutlama yapmak isteyen sevgililere özel birbirinden ihtişamlı seçenekler sunuyor.

1 Şubat 13:41

Romantik bir Saray atmosferi, mumlarla aydınlatılmış bir masa, özenerek hazırlanmış leziz yemekler ve birbirine aşık bir çift... Çırağan Sarayı’nın destansı güzelliğini yansıtan muhteşem Boğaz manzaralı Tuğra ve Laledan restoran bu romantizmi yaşamak isteyen aşıklar için en romantik durak olacak. Ayrıca Sevgililer Günü’nü Saray atmosferinde doyasıya solumak isteyen çiftlere Çırağan Palace Kempinski muhteşem konaklama paketleri sunuyor.

 

 

Saray’ın Büyüsü İçinde Tuğra Restoran’da Sevgililer Günü Yemeği

Tarihi Çırağan Sarayı’nın birinci katında yer alan ve defalarca uluslararası yayınlar tarafından dünyanın en romantik mekanlarından biri olarak gösterilen Tuğra Restoran; Sevgililer Günü’ne özel ve aşkla yoğrulmuş bir ziyafet sunuyor. Deniz tarağı, pazı yaprağına sarılı ahtapot, uskumru dolmasından oluşan karışık deniz mahsülleri dolma tabağı ile başlayan romantik yemek; kalp şeklinde bıldırcın mantı, demirhindi sorbe, darüzziyafe usulü kuzu incik, asma yaprağına sarılı kalkan balığı ile devam edecek. Gecenin damakları tatlandıracak, sakızlı muhallebi ve güllü lokum ile servis edilen beyaz çikolata kabında nar ve sumaklı keki ise tutku dolu bir dokunuşla geceyi sonlandıracak.

Bu özel menü, bir kadeh karşılama içeceği ve KDV dahil iki kişi için 800 TL.

 

 

Laledan Restoran’da Sevgililer Günü Yemeği

Romantik manzarası, baştan çıkartan Türk ve Dünya mutfaklarının seçme lezzetleri ile Laledan Restoran, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamını özel kılmak isteyen sevgililer için kapılarını açıyor. Boğaz’ın muhteşem panoraması eşliğinde sevgilisi ile özel hissedecek çiftleri başlangıçta mercan balığı tatar, kumkuat, leylak soğanı marmeladı, narenciyeli mayonez, kalamar mürekkepli kıtır; ana yemekte siyah yer mantarlı püre ile kabak pullu taş levreği, ayvalı sote ıspanak ile yaban mantarı tozlu kuzu sırtı ve tatlı olarak da kırmızı kış meyveleri, yeşil çaylı mascarpone ile fıstıklı “dacquoise” tatlısı bekliyor.

Bu özel Sevgililer Günü menüsü karşılama içeceği ve KDV dahil iki kişi için 700 TL.

 

 

Romantik Sevgililer Günü Konaklama Paketleri

Romantizme Saray dokunuşu katmak isteyenler için Boğaz manzaralı odalarda bir gecelik konaklama paketi, bu geceye özel odaya servis edilecek ikramlar ve Laledan Restoran’da mum ışıkları altında sunulacak romantik Sevgililer Günü yemeği ile taçlanacak. İki kişilik enfes açık büfe kahvaltının da dahil olduğu bir gecelik Sevgililer Günü konaklama paketi KDV hariç 405 Euro’dan başlayan fiyatlarla. Saray’da olma ayrıcalığını ve heyecanını iki gece boyunca sürdürmek isteyen çiftler ise Dünya Seyahat Ödülleri tarafından Avrupa’nın En İyi SPA’sı seçilen Sanitas SPA’da bu güne özel sunulacak masaj terapisi dahil konaklama paketini seçebilir. Laledan Restoran’da akşam yemeği, masaj, kahvaltı ve odada ikramların dahil olduğu iki gecelik konaklama paketi KDV hariç 810 Euro’dan başlayan fiyatlarla.


TAV