Çırağan Sarayı’nda Boğaz Esintili İftar ve Sahur Sefası

Eşsiz mimarisi ve büyüleyici atmosferiyle Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma Boğaz üzerindeki tek Saray ve otel olan Çırağan Sarayı, “Ramazan” dönemine özel Boğaz kenarında sunulan iftar yemeklerinden, leziz sahur sofralarına yine şehrin en görkemli ve leziz durağı olacak.

18 Mayıs 13:56

Tuğra Restoran’da İftar ve Sahur Şöleni

Tarihi Çırağan Sarayı’nın birinci katında, muhteşem Boğaz manzarası ve çarpıcı otantik ambiyansıyla Tuğra Restoran iftar sofralarının yanı sıra sahur gecelerine özel leziz kahvaltılık ve yemek seçenekleriyle ramazan dönemini unutulamayacak bir lezzet şölenine dönüştürüyor. Sıcacık ve taptaze hazırlanan ramazan pideleri, geleneksel iftariyelikler, ara sıcaklar, birbirinden efsane ana yemek seçkileri ve yemeğe eşlik edecek Osmanlı şerbetleri iftar zamanı iştahları kabartacak. Açık büfe sunulan envai çeşit tatlıyla bezeli tatlı köşesi ise damakları tatlandırmak isteyenler için vazgeçilmez bir kaçamak olacak. Tarihte ilk kez bu yıl sahur servisi verecek Tuğra’da, sabahın ilk ışıklarına karşı tadılacak çeşit çeşit lezzetlerle misafirler sahur keyfine doyamayacak.

 

Saray Bahçelerinde Açık Havada Boğaz Üzerinde İftar Ziyafeti

Bu yıl sıcak havalara denk gelen Ramazan dönemiyle iftar sofraları Saray bahçelerine taşınıyor. Saray’ın Boğaz’ın tam üzerinde muhteşem İstanbul manzarası ve Çırağan Sarayı’nın ihtişamını yansıtan bahçelerinde ramazan dönemi boyunca açık büfe yöresel tatlar görsel zenginliklerle misafirlere sunulacak. Boğaz’ın üzerinde yemek yiyormuş hissiyle birleşen geleneksel iftariyeliklerin yanında envai çeşit açık büfe lezzetlerle ve tatlılarla misafirler eşsiz bir ziyafete davet ediliyor.

 

Le Fumoir’da Sahur Keyfi

Palmiye ağaçlarının altında Boğaz gören ferahlatan konumu ile şehrin en stil sahibi ve uğrak mekanı Le Fumoir, iftar sonrası keyif yapmak isteyenler için yine vazgeçilmez adres. Özelliklesıcak yaz akşamlarında kentin nargile servisi veren en keyifli noktası Le Fumoir aynı zamanda bu yıl Boğaz’ın dinlendirici manzarasına karşı sabahın ilk ışıklarına kadar sahur ziyafetleri için de açık olacak. Palmiye ağaçlarının altında zevkle tadılacak Le Fumoir Sahur Lezzetleri kişi başı 195 TL.


TAV