Corendon Tennis Club Kemer,uluslararası tenis turnuvasında 44 ülkeden,200 genç sporcuyu ağırlayacak

Corendon Tennis Club Kemer, Rafa Nadal Academy ve Mouratoglou gibi dünyanın en önemli tenis akademilerinde düzenlenmiş olan TEN-PRO Global Junior Tour Türkiye organizasyonu ile kapılarını açacak.

10 Nisan 22:50

Dünya tenisinin 8-16 yaş arasındaki üst düzey sporcuları Kemer’de buluşacak.

Corendon Tennis Club Kemer Uluslararası TEN PRO – Turkish Bowl Tenis Turnuvası ile açılıyor

Corendon Tennis Club Kemer, Rafa Nadal Academy ve Mouratoglou gibi dünyanın en önemli tenis akademilerinde düzenlenmiş olan TEN-PRO Global Junior Tour Türkiye organizasyonu ile kapılarını açacak. 

Corendon Tennis Club Kemer, ilk uluslararası tenis turnuvasında 44 ülkeden, 200 genç sporcuyu ağırlayacak…

Alman Tenis Federasyonu ile işbirliği çalışmasını ITB Turizm Fuarında açıklayan Corendon Grubu, bu işbirliğinin ardından 14-21 Nisan tarihlerinde Avrupa’nın farklı ülkelerinden genç tenisçileri ağırlayacağı TEN-PRO Global Junior Tour’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

8-16 yaş üst düzey genç oyuncuların yeteneklerini sergilediğien büyük genç yaş turnuva serilerinden biri olan TEN-PRO Global Junior Tour, 2015 yılından bugüne  Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Mısır, Dubai ve Amerika olmak üzere farklı ülkelerde genç tenisçileri buluşturacak. Corendon Tennis Club Kemer ilk uluslararası tenis turnuvasında 44 ülkeden, 200 genç sporcuyu ağırlayacak...

Corendon Tennis Club Kemer, Uluslararası TEN PRO – Turkish Bowl Tenis Turnuvası ile açılıyor!

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer:“Sürdürülebilir bir gelecek ve sporun birleştirici gücü için Kemer bölgesinde doğa ile iç içe bir proje hayal ettik. Sporu ve genç yetenekleri destekleyen bir turizm grubu olarak ilk turnuvamızda uluslarası genç yeteneklere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bölgeyi yeni pazarlarda tanıtma fırsatı bulacağımız tenis turnuvasına katılan genç sporculara aileleri de eşlik edecek. Bu proje ile spor turizminin yanı sıra Kemer bölgesine Avrupa pazarından ilgiliyi artırmayı hedefliyoruz. Corendon Tennis Club Kemer’in açılışını Uluslararası TEN PRO – Turkish Bowl Tenis Turnuvası ile yapmak, üst düzey genç tenisçileriKemer’de buluşturmak bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

Corendon Tennis Club ile Kemer’in yemyeşil doğasında eşsiz bir tenis deneyimi

Toplamda 14 adet toprak zemin kortu içeren Kemer’in yemyeşil doğasında yer alan Corendon Tennis Club Kemer Nisan ayında tüm sporseverlere eşsiz bir deneyim sunmak amacıyla açılıyor. Antalya’yı ve Kemer’i dünya genelinde tüm tenis severlere tanıtarak sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik ederek bölge sakinlerine modern bir spor kompleksi imkanı sunan proje, aynı zamanda düzenleyeceği uluslararası etkinlikleriyle de bölgeyi spor turizmi için bir çekim merkezi haline getirecek.

Corendon Turizm Grubu , tenis kulübüne 3 km yakınlıkta olan Corendon Playa Kemer otelinde konaklamalara özel tenis paketleri sunuyor.

Corendon Turizm Grubu Hakkında

Hollanda’da bir tur operatörü olarak 2004 yılında kurulan Corendon, zamanla bünyesine havayolu, incoming ve Avrupa, Türkiye ve Karayipler’de bulunan otellerini de katarak büyümüş ve bir turizm grubuna dönüşmüştür. 

Hollanda ve Belçika’nın önde gelen tur operatörlerinden olan Corendon Travel, Danimarka pazarında da operasyonlarını sürdürmektedir. Bu pazarlarda özellikle Türkiye destinasyonu ile adını özdeşleştirmiş olan Corendon, misafirlerine birçok farklı ürün ve destinasyon sunan öncü tur operatörleri arasındadır.

Kurulduğu ilk günden bu yana “Fark Yarat” sloganıyla girdiği havacılık sektöründe birçok örnek uygulamaya ve ilklere imza atan Corendon Airlines, 2011 yılında kurulan Hollanda tescilli Corendon Dutch Airlines ve 2017 yılında kurulan Corendon Airlines Europe iştirakleri ile birlikte başta Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre, Polonya ve Birleşik Krallık olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden Avrupa içindeki ve Türkiye'deki popüler tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenlemektedir. 2024 yılı itibarıyla 65 ülkede 165 noktaya uçan uluslararası bir havayolu konumuna gelmiştir.

Turizm Grubu bünyesinde yer alan Corendon Hotels & Resorts markası altında Kemer ve Lara bölgeleri olmak üzere Antalya’da 2, Amsterdam’da 5 otel ve Karayip adaları Curaçao’da 4 otel ile hizmet vermektedir.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV