Crystal Lagoons, Projelerin Satış Hızını %70 Artırıyor

Hem yüzülebilen hem de içinde her türlü su sporunun yapılabildiği turkuaz ve berrak yapay denizlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, gayrimenkul projelerinin satış hızlarını %70 oranında artırmanın yanı sıra projelerin satış fiyatlarını da yükseltiyor.

14 Aralık 13:11

Kullandığı ileri teknolojiyle dünyanın herhangi bir lokasyonunda kristal berraklığındaki yapay denizlerin çok düşük maliyetlerle inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons, gayrimenkul projelerinin satış hızlarını yüzde 70 oranında artırmanın yanı sıra projelerin satış fiyatlarını da yükseltiyor.

Projelerin kârlılıklarını artıran ve yüksek yatırım getirisi garantisi veren Crystal Lagoons, gelişmiş teknolojisi sayesinde metrekare fiyatlarına da etki ediyor. Geniş su olanakları hem konut geliştiricilere hem de yatırımcılara uzun vadede değer avantajı yaratıyor.

Bunun en iyi örneklerinden biri olan Amerika'nın Florida eyaletinde geçtiğimiz günlerde satışa sunulan ve içinde yapay deniz bulunduran projeye kısa süre içerisinde 2 binden fazla yatırımcı ilgi gösterdi. 30 bin kilometrekarelik lagünü içinde barındıran 1800 konutlu proje, sadece otoban kenarındaki reklam panosundan verilen mesajlar sayesinde yerel halkın da büyük ilgisini çekti.

 

 

Her çeşit su kullanılabiliyor

160 ülkede patentli teknolojisi sayesinde deniz ve plaj konforunu kapınıza getiren Crystal Lagoons, beş kıtada on üç ülkedeki bölge müdürlükleri ile faaliyet gösteriyor. Dünyada 60’tan fazla ülkede 400’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons'ün bembeyaz kumlarla çevrili kristal berraklığındaki yüzülebilir yapay denizlerinde; kano, yelken, wind-surf, jet-ski, cable-ski gibi su sporları güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Bunun yanı sıra film çekimlerine de ev sahipliği yapan lagünlerde, akrobatik şovlar ve triatlon yarışmaları düzenleniyor.

Su ve enerji kaynaklarının verimli kullanılması için sürdürebilir çözümler sunan Crystal Lagoons teknolojisi ile tatlı, tuzlu, hafif tuzlu, çöl yer altı suları kullanılabiliyor. Havuzlarda kullanılan kimyasallardan 100 kat daha az kimyasal kullanılan lagünler, geleneksel filtreleme sistemlerinin tükettiği enerjinin yüzde 2’si kadar enerji tüketiyor.

Lagünler, parklarda tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen sudan ise 30 kat daha az tüketim yapıyor. Ayrıca geliştirilen teknoloji sayesinde buharlaşma yüzde 70’e varan oranlarda düşüyor ve su tüketiminde ciddi tasarruf sağlanıyor.

 


TAV