Deveciler Hanı tekrardan restore edilerek,  Silk Road Museum Hotel olarak tekrar hizmete açıldı.

Tokat’ta bulunan, tarihi İpekYolu ve Baharat Yolu’nun kesiştiği, 600 yıl once dünyanın en lüks oteli olan Deveciler Hanı tekrardan restore edilerek, dünyanın pek çok ülkesinden gelen misafirler ve yenilenmiş yüzü ile Silk Road Museum Hotel olarak tekrar hizmete açıldı.

11 Haziran 00:00

 

Tokat’ta bulunan, tarihi İpekYolu ve Baharat Yolu’nun kesiştiği, 600 yıl once dünyanın en lüks oteli olan Deveciler Hanı tekrardan restore edilerek, dünyanın pek çok ülkesinden gelen misafirler ve yenilenmiş yüzü ile Silk Road Museum Hotel olarak tekrar hizmete açıldı.

Birçok özel davetlinin ve basın mensuplarının katıldığı açılışa, 15’e yakın büyükelçi, dünyanın farklı ülkelerinden ve yurt içinden  gelen yabancı misafirler,Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt, Tokat milletvekilleri Yücel Bulut, Mustafa Arslan, Cüneyt Aldemir, Avcılar geçmiş dönem Belediye Başkanı Turan Hançerli, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Almus Belediye Başkanı  Bekir Özer, Vakıflar Bölge Müdürü Sebahattin Erdoğan ile birlikte birçok siyasi parti temsilcileri, bürokratla ve özel sector temsilcilerinin katılımı ile görkemli bir açılış töreni gerçekleşti.

Silk Road Museum Hotel açılış töreninde konuşan Travelshop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Silk Road Museum Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender duygu dolu açılış konuşmasında şunları ifade etti:

“Yaklaşık 600 yıl once ecdatlarımız tarafından inşa edilen bu önemli yapıyı yeniden kullanıma açarak başta güzel şehrimiz Tokat olmak üzere tüm turizm camiamıza kavuşturmanın gururu içerisindeyiz“

Sn Kalender “Aile olarak Tokat ile ilgli bir hayalimiz vardı ve bugün bu hayalimizi sizlerle gerçekleştirmenin inanılmaz mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuşmasına devam etti.

Bugün açmış olduğumuz otelimizde 27 özel konsept odalarımızla beraber, Tokat Yöresel Mutfağı ve Dünya Mutfağından lezzetler sunan iki ayrı mutfağın yer aldığı, özel çok amaçlı ve BBQ odası, iki ayrı toplantı salonu ve oldukça geniş ve açılır kapanır çatı systemi ile hizmet vererek Tokat!a katma değer katacaklarını belirtti.

 

Kalender, bu özel konseptle dünyanın en güzel düğünleri, kınalarını, toplantı ve özel günlerin yanısıra halkın keyifle kahvaltı ve yemek servis alacağı bu otelimiz ile dünyanın en iddialı hizmetini vereceklerini ifade etti.

Murtaza Kalender sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu otelin açılış sürecinde geçen iki yıllık süreçte her zaman destekleriyle yanımızda olan Sayin Tokat Valimize, milletvekillerimize, Belediye başkanlarımıza, Tokat Vakıflar Bölge müdürlüğüne, Tokat’taki kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

 

Ayrıca Kalender, inşaat sürecinde gecesini gündüzüne katan abisi Ayhan Kalender’e, kardeşi  Orhan Kalender’e, iki yıl süren bu meşakatli projenin oluşmasında büyük emeği geçen Seka Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı mimarımız Seda Kavukcuoğlu hanımefendiye, otelimizin Genel Müdürü Çağla Atlı  Hanım’a,  Executive şefimiz İsmail Kalkan Usta’ya gösterdiği üstün ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Tokat 900 adımda 900 yıllık tarihe ulaşabileceğimiz ender, güzide şehirlerimizden bir tanesi ayrıca Tokat ekolojik doğası ile bereketli topraklarından çıkan meyve ve sebzeleriyle, doğa harikası Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü ile Dünya’da nam etmiş insanı ve misafirperverliği ile ve saf duyguları ile Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi olarak turizmde hakettiği yerlere gelebilmesi adına aile olarak her zaman ellerinden her türlü çalışmayı yapmaktan çekinmeyeceklerini ifade  etti.

Kalender, dünyanın bir çok ülkesinden ve Tokat’tan gelen 500’e yakın misafirin gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür etti.

Görkemli açılışın akşamında ise Ünlü Küba’lı sanatçının büyüleyici sahne performansı ile Tokat’a gelen misafirlere unutulmayacak bir gece yaşattı.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV