Eataly Mutfak Atölyesi’nde Burcuna Göre Pişir: Astro Gastro

Eataly, yaşamdan ve yemekten daha fazla zevk alabilmek adına misafirleri için yine benzersiz bir deneyim şansı yaratıyor. Ocak ayı itibariyle Eataly Mutfak Atölyesi’nde her ay düzenlenecek “Burcuna Göre Pişir: Astro Gastro” derslerinde sevdikleriniz için hazırlayacağınız sofralarda yemekten alacağınız keyfi astrolojiyle arttırın.

3 Ocak 13:35

Burcunuzun mutfakla arası nasıl? Sevdiklerinizin burçlarına göre hayran kalacakları lezzetleri hazırlamanın sırları neler? Yemek keyfini bir şölene dönüştürmek için ihtiyaç duyacağınız püf noktalar, yine farklı bir açıyla Eataly Mutfak Atölyesi’nde ele alınıyor. 12 burcun farklı özelliklerinden yola çıkarak gerçekleştirilecek olan workshoplarda, her ayın burcuna özel olarak oluşturulan menü, Eataly Mutfak Atölyesi’nde katılımcılarla beraber hazırlanıyor. Ayın gökyüzündeki konumuna göre değişen tercihlerimizin menü ve sofra seçimleri üzerindeki etkisini öğrenip burçların mutfakla ilişkisini incelemek isteyenler ünlü yemek kitabı yazarı, gastronomi uzmanı Elif Edes Tapan ve astrolog Nigar Bostan ile beraber Eataly Mutfak Atölyesi’ne giriyor.

 

 

Ocak’ta Oğlaklar Mutfakta

 

22 Aralık - 20 Ocak’ta doğan Oğlak’ların sevdiği lezzetlerin ve sofraların anlatılacağı Eataly Mutfak Atölyesi’nde “Burcuna Göre Pişir: Astro Gastro ” workshop’u 13 Ocak’ta başlıyor. Geleneksel aile sofralarını seven Oğlak burcu için başlangıçta Toskana usulü kıtır ekmek ile mantarlı çorba; ana yemekte ıspanaklı lazanya ve fırında elma tatlısının yer alacağı menüde bu enfes tatlara keyifli bir astroloji sohbeti eşlik ediyor.

Eşsiz deneyimleri ve en iyi hediye alternatiflerini yaratan Eataly’de, sevdiklerinizin burcuna uygun olan workshop’a katılarak onların kalbine giden yolların haritasını çıkarabileceğiniz gibi, bu deneyimi farklı bir doğum günü hediye alternatifi olarak da sunabilirsiniz.

Ünlü yemek kitabı yazarı, gastronomi uzmanı Elif Edes Tapan ve astrolog Nigar Bostan’la keyifli bir astroloji sohbetinin de eşlik edeceği, gastronomi ve astrolojinin buluştuğu bu workshop’ları sakın kaçırmayın!

 


TAV