Eataly’de Paskalya Zamanı

Lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi Eataly, İtalyanların geleneksel Paskalya bayramına dair en lezzetli menüler, yumurta çikolata çeşitleri ve Columba keki, çocuk etkinlikleri ve ilgi çekici atölyeleriyle baharı karşılıyor.

7 Nisan 13:10

Rengarenk yumurtalarla birlikte gelen ve İtalya’da büyük bir coşkuyla kutlanan Paskalya bayramı yaklaşıyor. Çikolatadan yapılan tavşanları ve rengârenk yumurtalarıyla bereketi, doğanın uyanışını ve baharın gelişini müjdeleyen Paskalya Bayramı, İtalyan mutfağına da tatlı bir neşe getiriyor.

Bu yıl Eataly’nin Paskalya’ya özel hazırladığı menüde marine edilmiş taze sebze tabağı, İtalyan şarküteri tabağı ve ev yapımı ricotta’dan, kuşkonmazlı risottoya, fırınlanmış kuzu pirzoladan, beyaz çikolatalı portakallı mus’a, ricotta peyniri ve dana salam ile servis edilen kapalı pizzadan, çikolatalı paskalya yumurtasına kadar en leziz yemekleri bulmak mümkün.

Eataly Mutfak Atölyesi’ndeyse 9 Nisan Pazar günü 17: 00-20: 00 saatleri arasında, İtalya’da Paskalya Bayramı boyunca her evde özenle hazırlanan geleneksel tatlılara dair tüm lezzet sırlarını öğrenebileceğiniz “Paskalya Tatlıları” workshop’u gerçekleşecek. Bununla beraber, Paskalya döneminin vazgeçilmezlerinden olan ev yapımı Colomba keklerinin yanında yumurta ve Paskalya çikolatalarını Nisan ayı boyunca Eataly Market’te bulmak mümkün olacak.

Minik misafirlerin rengarenk paskalya yumurtaları boyayarak hem eğlenecekleri hem de yaratıcılıklarını geliştirecekleri ücretsiz Paskalya çocuk etkinliği ise 15 Nisan Cumartesi günü saat 13.00-17.00 arasında Eataly üst kat çocuk oyun alanında gerçekleşecek.

Sevdiklerinizle baharın gelişini simgeleyen Paskalya’da, hem güzel havanın hem de müthiş lezzetlerin tadını çıkarmak istiyorsanız, Eataly İstanbul’u ziyaret edebilirsiniz.


TAV