Ekici Peynir, Türkiye’nin ‘Lezzet Hikâyeleri’ni Yazmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin peynircisi Ekici, 60’ıncı yılında, keyifli bir yolculukla Türkiye’nin lezzet hikâyelerini yazmaya hazırlanıyor. 7 farklı bölgeden 7 şehrin lezzetlerinin peynirli tatlarla yorumlanacağı yolculuğa, ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç eşlik edecek. İlk durağın 7-8 Şubat’ta Muğla-Bodrum olacağı yolculuk, Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de kapsayacak.

30 Ocak 13:55

Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici Peynir, ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç’le birlikte Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirleri ziyaret ederek “Lezzet Hikâyeleri” yazmaya hazırlanıyor. Kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayan Ekici’nin Lezzet Hikâyeleri’nin ilk durağı ise 7-8 Şubat tarihlerinde Muğla – Bodrum olacak.

Ekici, 7 farklı bölgeden seçilen 7 şehrin yanı sıra Kıbrıs’taki yerel tarifleri de peynirli tatlarla yeniden yorumlayacak. Hem peynirli lezzetlerin tadılacağı hem de şehrin dokusunun ve hikâyesinin hissedileceği duraklarda Eyüp Kemal Sevinç; Ekici ile birlikte öğle ve akşam yemeklerine özel tarifler hazırlayacak, şehir turlarıyla yöre kültürünün tanıtılmasına katkıda bulunulacak.

 

 

“Lezzet Hikâyeleri Tarifler Kitabı” Oluşturulacak

Bugüne kadar sadece peynir üreterek 20’den fazla çeşidiyle tüketicilerin sofrasında yer bulan Ekici, şehir ziyaretlerinin ardından, yolculuktan derlenen tariflerin yer alacağı ‘Ekici Lezzet Hikâyeleri Tarifler Kitabı’ yayımlayacak. Lezzet meraklıları, ‘Ekici Lezzet Hikâyeleri’ni markanın sosyal medya hesaplarından da eş zamanlı olarak takip edebilecek.

Ekici Peynir Pazarlama Direktörü Elçin Ekici Öztürk, “Lezzet Hikâyeleri” projesini şöyle değerlendirdi: “Bu proje, bizlere dededen gelen mirasla peynire ve kültürümüze duyduğumuz minnetin göstergesi olacak. Bu kapsamda, ülkemizin olmazsa olmaz lezzetlerinden peynirin, yörelerde saklı kalmış az bilinen tariflerini tüm Türkiye ile paylaşmak istiyoruz. Bu yüzden hassasiyetle belirlediğimiz 7 bölgeden 7 şehrimize ve Kıbrıs’a giderek lezzet hikâyelerimizi günümüz yorumuyla yeniden yazmayı hedefliyoruz."

Lezzet Hikâyeleri’nin kendisi için de heyecan verici bir proje olduğunu belirten Eyüp Kemal Sevinç, “Gastronomi sektöründe kullanılan ürünlerin çeşitliliğinin önemi büyük. Peynir ise, kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olmasının yanı sıra yemek yaparken kullandığımız öncelikli ürünlerin arasında yer alıyor. Gerek tatlılarda gerekse yemeklerde kullanılabilen peynirin çeşitliliği biz gastronomi tutkunları için bulunmaz bir fırsat. Ekici ev sahipliğinde yapacağımız lezzet turlarında, farklı yemek kültürleriyle peynir çeşitlerini bir araya getirerek yeni tatlar keşfedeceğiz’’ dedi.


TAV