Ekoturizm Çalıştay’ı Tokat’dan Sonra Vietnam’da gerçekleşti.

TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkan’ı olan Murtaza Kalender, Tokat’dan Sonra Uluslararası Ekoturizm Çalıştay’ını Vietnam’da gerçekleştirdi.

30 Aralık 00:23

Uluslararası  Ekoturizm Çalıştay’ının 17.si Vietnam’da Gerçekleştirildi. 

Ekoturizm Çalıştay’ı Tokat’dan Sonra Vietnam’da gerçekleşti. 

Bugüne Kadar Ülkemizi Uluslararası Turizm Platformlarında En İyi Şekilde Temsil  Eden ve Aynı Zamanda Uluslarası Ekoturizm Derneği’nin Başkan Yardımcılığın yürüten TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkan’ı olan Murtaza Kalender, Tokat’dan Sonra Uluslararası Ekoturizm Çalıştay’ını  Vietnam’da gerçekleştirdi.

Merkezi  Amerika olan Uluslararası Ekoturizm Derneği, kısa ismi ile TIES olarak anılır ve dünyada 206 ülkede 30.000’den Fazla aktif üyesi bulundurarak dünyanın en kapsamlı sivil toplum kuruluşlarından olarak dünyada Kabul görmüştür.

TIES Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Kalender’den edindiğimiz bilgiye göre; Ekoturism Çalıştayı UNESCO miraslarından biri olan Vietnam’ın Ha Long Bay şehrinde büyük bir katılım ile gerçekleşti. 

Etkinlik 50’e yakın farklı ülkeden 500’e yakın katılımcıya ev sahipliği yaptı. 

Vietnam’da gerçekleşen bu Ekoturizm Çalıştay’ında küresel ısınmanın ve çevre kirliliğinin yoğun etkisi altında kalan turizm sektörünün daha sorumlu ve sürdürülebilinir kılınması ilkesi başta olmak üzere sıfır atıklı turizm tesislerinin nasıl inşaa edileceği hakkında katılımcıları bilinçlendirmek amaçlanmıştır.

Dünyanın birçok yerinden katılım gösteren katılımcılar konuşmalarında %100 doğa dostu geri dönüşüm tesislerinin mümkün olduğuna sunumları ile değinerek, Ekoturizm alanında çalışma yapan ve yapmayı hedefleyen bir çok turizm firmasına kuzey yıldızı oldu. 

Ekoturizmi güçlendirmek ve sürdürülebilinir turizmi yaymak amaçlı gerçekleştirilen bu değerli etkinlikte dünyanın farklı coğrafyalarından gelip Vietnam’da buluşankatılımcılar B2B görüşmeleri gerçekleştirdi. 

Kalender sözlerine şu şekilde devam etti;şu anda bu etkinliğin Mısır, Cezayir, Filipinler, Panama olmak üzere, bunlar gibi birçok ülkede gerçekleşmesi adına sayısız başvuru aldık. Gönlümüz bu etkinliğin daha önce Tokat’da olduğu gibi Türkiye’mizin her şehrinde gerçekleşmesi.

Kalender, dünyada %25 artarak hızla yükselen bir trend olan Ekoturizmin kişi başı gelirinin 2500 Dolarlarda seyrettiğini belirtti ve 12 ay seyahat eden eko-turistleri ülkemizin 81 iline kazandırarak ülkemizin hedefi olan 100 Milyon Turist ve 100 Milyar Dolar gelire ancak bu şekilde erişilebileceğini vurguladı. 

 

Kalender ayrıca bir sonraki etkinlğini Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Meksika kuruluşu bir dernek olan Uluslararası Düğün Profesyoneller iDerneği için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 6-9 Mart 2023 tarihler iarasında gerçekleştireceğini duyurdu. 

 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için; 

 

www.workshoptravelshop.com

 

Murtaza Kalender sözlerini  yeni  yıl dilekleri ile şu şekilde sonlandırdı; ‘’Herkesin yeni yılını kutlar; yeni yılın hepimize sağlık, başar ıve mutluluk getirmasini dilerim.’’ 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV