Eresin, BiblioGlobus’un İstanbul uçuşlarını başlatmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, önemli tur operatörlerinden BiblioGlobus’un İstanbul uçuşlarını başlatmasının İstanbul turizmi için çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

5 Kasım 01:04

İstanbul turizmine uluslararası doping

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, önemli tur operatörlerinden BiblioGlobus’un İstanbul uçuşlarını başlatmasının İstanbul turizmi için çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Eresin, “Havayolu ve uçuş seçeneklerinin artması İstanbul’da tatil, kültür ve alışveriş turizmine destek sağlayacak” dedi.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, önemli tur operatörlerinden BiblioGlobus’un Fit Holidays tarafından yürütülen yurt içi operasyonlarla uçuşlarını başlatmasının İstanbul’da tatil, kültür ve alışveriş turizmine destek sağlayacağını söyledi. BiblioGlobus’un 2 Kasım itibariyle İstanbul operasyonlarına Fit Holidays aracılığıyla başladığını hatırlatan Eresin, “TÜROB olarak üyelerimizin de desteği ile uzun zamandır sürdürdüğümüz pazar çeşitliliği çalışmalarımız kapsamında bu projenin hayata geçirilmesi için çaba gösteriyorduk. Akay Turizm’in girişimleri sonucunda BiblioGlobus’un tamamı paket tur almış turistlerden oluşan tam kapasite dolu iki uçağı İstanbul Havalimanı’na ulaştı, bu hafta itibariyle haftalık paket turla gelen yolcu sayısı 1.200’e ulaşacak. Uçuş seçenekleri ve sayılarının artması birçok destinasyondan da talep oluşmasını sağlayacak. Bu nedenle BiblioGlobus’un İstanbul programını başlatmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu projenin İstanbul turizmine ciddi düzeyde katkı sağlamasını bekliyoruz ve hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi. 

Yüksek taleple haftalık sefer sayısı 8’e çıkarıldı 

Öte yandanFit Holidays tarafından yapılan açıklamaya göre, BiblioGlobus’un İstanbul tatil paketlerinin satışa açılmasının üzerinden sadece 2 hafta geçmesine rağmen kısa süre içinde 1.800 kişilik rezervasyon sayısına ulaşıldı. Bu talep üzerine BiblioGlobus, İstanbul’a haftalık planlanan uçak seferi sayısını 5’den 8’e çıkardı.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV