Etstur, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlara devam ediyor.

Türkiye’nin önde gelen tur operatörlerinden Etstur, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlara devam ediyor.

20 Mart 23:27

ETSTUR, 2023 YILINDA DA KARBON AYAK İZİNİ DENGELEDİ!

Türkiye’nin önde gelen tur operatörlerinden Etstur, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlara devam ediyor. Türk turizm sektöründe bir öncülüğe imza atarak 2021 yılından itibaren her yıl, operasyonlarından kaynaklanan karbon ayak izini dengeleyen marka, 2023 yılında da sürdürülebilir yaşama gösterdiği önemi bir kez daha kanıtladı.

Etstur, 2021 ve 2022 yıllarında operasyonlarından kaynaklanan karbon ayak izini dengeleyerek sürdürülebilirlik konusunda attığı adımların karşılığını almıştı. Marka 2023 yılında da operasyonlarını daha da sürdürülebilir hale getirerek; yenilenebilir enerji kullanımından atık yönetimine kadar geniş kapsamlı önlemlerle karbon ayak izini dengelemeyi başardı.

Etstur, 3 yıl önce çevresel sorumluluk bilinciyle ofislerinde karbon ayak izini yönetmeye yönelik çalışmaları başlatarak; atık yönetimi, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, hibrit araç kullanımı gibi birçok alanda gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde operasyonlarından kaynaklı karbon ayak izini azalttı. Marka, azaltım yapılamayan sera gazlarını da yenilenebilir enerji ve karbon sertifikaları karşılığında nötr hale getirdi. 

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), 2021 yılının Kasım ayında, küresel seyahat ve turizm endüstrisinde karbon emisyonlarını 2050’ye kadar sıfırlamak için eylem planı oluşturmuş ve net sıfır yol haritasını yayınlamıştı. Etstur da bu çalışmalar ile Türkiye’nin net sıfır emisyon rotası kapsamında dünyayı korumak adına önemli bir adım atarak Türk turizm sektörüne de öncülük etme amacı taşıyor.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV