Fark Yaratan Bir Kahvaltı Yaklaşımı: Super Breakfast

Radisson Blu, uzun yıllardır misafirleriyle buluşturduğu Super Breakfast deneyiminin yenilenen konseptini Türkiye’deki misafirlerinin beğenisine sunuyor. Radisson Blu kalitesinde etkileyici bir görsellikle sunulan; mevsime uygun, yerel ve sağlık konusunda duyarlı lezzetlerle zenginleştirilen Super Breakfast, su ve karbon ayak izini yüzde 20 oranında azaltıyor.

20 Aralık 11:13

Radisson Blu, lezzetli ekolojik kahvaltı hizmeti Super Breakfast hizmetini yenileyerek tüm dünyada ve Türkiye’de misafirleri ile buluşturdu. Etkileyici bir görsellik ve sunumla birleştirilen bu sağlıklı ve lezzetli kahvaltı hizmetinin temel unsurları arasında mevsime göre şekillenen menü, yerel lezzetlerle oluşturulan içerik, özel beslenme tercihlerine uygun seçenekler ve her Radisson Blu’da bulunan üst düzey standart lezzetler yer alıyor.

 

 

Super Breakfast, yılsonu itibariyle Türkiye’deki tüm Radisson Blu otellerinde

Türkiye Bölge Direktörü ve Radisson Blu Bosphorus Hotel Genel Müdürü Bert Fol, dünyanın en inovatif otel markalarından olan Radisson Blu’nun, sağlıklı bir yaşam için kahvaltının öneminin farkında olarak Super Breakfast hizmetini başlattığını belirtti. Bert Fol, 2016 sonu itibariyle Türkiye’deki tüm otellerde sunulmaya başlanacak Super Breakfast hakkında şunları kaydetti:

“Süper bir kahvaltı, süper bir gün geçirmenin de ilk adımıdır. Bu görüşten hareketle sunmaya başladığımız ve sektörde öncü bir hizmet olan Super Breakfast, uzun yıllardır Radisson Blu’nun marka değerine katkıda bulunan önemli bir yere sahip. Bu yüzden zaman içinde marka standartlarımız arasında yerini aldı. Ekim 2015’te bu ikonik hizmetimizi yeniledik ve bu yılsonu itibariyle Türkiye’deki tüm otellerimizde müşterilerimiz Super Breakfast ile lezzetli ve çevre dostu bir kahvaltı hizmetinden yararlanabilecek. Radisson Blu, sofistike modern gezginlerin gerçek ihtiyaç ve taleplerini sürekli olarak analiz eden ve bunu karşılamak üzere yenilikçi bir yaklaşımla hizmetlerini geliştiren bir marka. Super Breakfast da bu anlamda lezzetin yanı sıra farklı duyulara da hitap eden ve duyarlı bir kahvaltı seçeneği olarak öne çıkıyor.”

 

 

Türkiye’nin yüzde 14,2’si kahvaltı yapmıyor

Radisson Blu Bosphorus Hotel Executive Chef’i Ömer Esen ise Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Beslenme ve Sağlık araştırmasına göre Türkiye’de yüzde 14,2’lik bir kesimin kahvaltı yapmadan güne başladığını, özellikle İstanbul’da bu oranın daha yüksek olduğunu belirterek, “Haftasonları keyifli bir ritüel olarak görülen kahvaltı ne yazık ki isteksizlik, alışkanlık olmaması ya da zamansızlık nedeniyle hafta içi günlerde kolayca atlanabiliyor. Oysa sağlıklı bir beslenme düzeninde kahvaltı çok önemli yere sahip” dedi.

Güne başlarken metabolizmanın da uyanması, çalışmaya başlaması için kahvaltının çok önemli bir öğün olduğunu vurgulayan Esen sözlerine şöyle devam etti: “Kahvaltıyı acele ile ayak üstü bir şekilde değil, dengeli bir şekilde yapılmalı ki gün boyu enerjimizi, zihinsel performansımızı, kilo kontrolümüzü sağlayabilelim. Dengeli bir kahvaltıda protein kaynakları olan peynir, yumurta, süt, yoğurt çeşitlerinden bir veya birkaçını tüketmek oldukça önemli. Bunun yanında tahıllı ekmek çeşitlerine veya kahvaltılık tahıllara mutlaka yer vermemiz gereiyor. Mevsim meyve ve sebzelerinden, ceviz, zeytin, zeytinyağı gibi sağlıklı yağ kaynaklarından kahvaltıda yeterli miktarda tüketilmelidir”.

Ömer Esen, Radisson Blu misafirlerinin Super Breakfast konseptinde sahip oldukları hizmetleri şöyle sıraladı:

Radisson Blu gibi ikonik bir otel markasının misafirleri, her alanda olduğu gibi kahvaltı büfesinde de etkileyici, farklı ve gösterişli bir görsel sunum bekliyor. Biz de gerek kahvaltılık ürünlerin sergilenmesinde gerekse yan dekoratif unsurlarda bu beklentiyi en üst düzeyde karşılamak için çalışıyoruz.

Büfemizi mevsime özel meyve ve sebzelerle zenginleştiriyoruz. Bu şekilde büfemiz hem daha sağlıklı bir içerik kazanıyor hem de de daha az karbon ayak izi yaratıyoruz.

Yerel lezzetlerle oluşturduğumuz içerik, ziyaretçilerimizin bulundukları şehrin havasını daha iyi deneyimlemelerine katkıda bulunuyor. Bununla birlikte ürünlerin uzak noktalardan taşınmaması daha az karbon ayak izi yaratılmasını sağlıyor. Örneğin Türkiye’de yerli peynir ve zeytin çeşitleri, sahlep ve boza gibi özel ürünler sunuyoruz.

Sağlık konusunda hem sunum yaptığımız ürünler hem de kahvaltı içerikleri konusunda özel bir yaklaşım benimsiyoruz. Servis ekipmanlarımızı daha az su tüketimiyle temizlenebilen hijyenik özel seramiklerden sağlıyoruz. Aynı zamanda özel beslenme tercih ve trendlerine uygun ürünler sunuyoruz.

Yerel olarak farklılık gösteren bütün bu unsurların yanında misafirlerimizin her Radisson Blu’da standart olarak görmeye alışık olduğu özel kahve ve çay sunumları, taze portakal suyu, sıcak somon füme ve mevsim domatesleri ile hazırlanan Morning Mary gibi ürünler de Super Breakfast bünyesinde yer alıyor.

 

 

Hem lezzetli hem çevre dostu kahvaltı

Sayısız ürünün ye aldığı açık büre konseptinden sıyrılarak kalitenin ön plana çıkarıldığı ve lezzetten ödün vermeden daha az su tüketimi sağlamayı amaçlayan Radisson Blu’nun Super Breakfast hizmeti, aynı zamanda doğal kaynakların korunmasına da katkıda bulunuyor. Üretim ve sunum aşamasında en çok su tüketimine sebep olan yumurta ve sütlü ürünlerin ziyanını önleyerek otellerin su ve karbon ayak izini yüzde 20 oranında azaltan Super Breakfast, nicelik yerine niteliğe odaklanan büfesiyle yüzde 27 daha az su tüketimi yaratılmasını sağlıyor.


TAV