FeedtheFuture Ödül Töreni’nin 3.’sü için geri sayım başladı.

Güvenilir Ürün Platformu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve FeedtheFuture Ödül Töreni’nin 3.’sü için geri sayım başladı. 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek etkinlik ülkemizin üretmekten vazgeçmeyen kahraman üreticilerine ithaf ediliyor.

13 Mayıs 11:42

Türkiye’nin Kahramanları İstanbul’da Buluşacak

Güvenilir Ürün Platformu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve FeedtheFuture Ödül Töreni’nin 3.’sü için geri sayım başladı. 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek etkinlik ülkemizin üretmekten vazgeçmeyen kahraman üreticilerine ithaf ediliyor.

Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda ve tarım sektörünün uzman STK’ları, kurumları ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen Güvenilir Ürün Zirvesi ve FeedtheFuture ödül törenleri ile başta deprem bölgesi olmak üzere yerel üretimin desteklenmesi konusunda farkındalık çalışmaları yapılıyor. 

Etkinliğin üçüncüsünü8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ teması ile düzenleyecekleriniz söyleyen Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ’’ Geçen yılki Güvenilir Ürün Zirvesi’nde Tarım ve Ticaret Bakanlıklarımız başta olmak üzere birçok önemli kurum ve STK’nın desteği ile başlattığımız ve protokolünü imzaladığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projemiz ile deprem bölgesinde 600’e yakın üretici ile potansiyel alıcıları bir araya getirdik. Deprem bölgesi başta olmak üzere yereldeki üreticilerimizi desteklemek ve önünü açmak bu yıl da önceliklerimiz arasında. Yaşanılan zorlu şartlara rağmen üretmekten vazgeçmeyen üreticimizi ülkemizin kahramanları olarak görüyor ve bu yılki zirvemizi onlara ithaf ediyoruz. ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek zirve programında alanında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, israfa dur diyen reçete denemeleri ile workshoplar ve 12 ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları düzenlenecek. Ayrıca programla eş zamanlı olarak depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende Kooperatif El Ele Masaları’, sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması da bu yılki zirvede yer alacak. 

Zirve kapsamında Geleceği Besleyebilmek mottosuyla ülke genelinde büyük-küçük, kurum- kişi ayırmadan ve ücretsiz olarak üçüncüsünü düzenleyeceğimiz FeedtheFuture Ödülleri ile gıda ve tarım sektörüne anlamlı katkı hedeflenirken sesini duyuramayan ürün ve projelere ses olmak ana hedefimiz. Ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmaları ile tüketici sağlığına katkı sağlayan, inovatif bakış açısı ile sürdürülebilirliğe destek veren, kıt kaynakların kullanımı konusunda kendini sorumlu hissederek aksiyon alan ürün/firma ya da kuruluşlara 34 farklı kategoride verilecek olan FeedtheFuture Ödülleri, alanında uzman 108 jüri üyesi tarafından kapalı oylama ile belirlenecek.’’ diye konuştu.

8 Ekim’de tarım ve gıda alanında önemli katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Toprak, Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek Zirveye, gelecek nesillere karşı kendini sorumlu hisseden herkesi beklediklerini söyledi.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV