Gastronomi Turizmi Derneği Balıkesir Kahvaltı Festivali Lansmanını gerçekleştirdi.

“Balıkesir Kahvaltısı” ve “Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali” lansmanı 20 Mayıs 2022 tarihinde Crowne Plaza Harbiye / İSTANBUL yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

20 Mayıs 18:30

Gastronomi Turizmi Derneği Balıkesir Kahvaltı Festivali Lansmanını gerçekleştirdi

“Balıkesir Kahvaltısı” ve “Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali” lansmanı 20 Mayıs 2022 tarihinde Crowne Plaza Harbiye / İSTANBUL'da yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Lansman, Gastronomi Turizmi Derneği temsilcileri ve basının yer aldığı etkinlik yoğun katılımcıyla gerçekleştirildi. 

İki yılı aşkın süredir Balıkesir Valiliği koordinasyonunda yürütülen Marka Şehir Balıkesir çalışması kapsamında “Lezzet Dolu Balıkesir” mottosuyla Balıkesir’in gastronomik değerleri ön plana çıkarılıyor.  

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Gastronomi Turizmi Derneğiişbirliği ile yürütülen Gastronomi Şehri Balıkesir projesi ile Balıkesir’in kahvaltılık ürünleri “Balıkesir Kahvaltısı” çatısı altında markalaşıyor.

Balıkesir Lezzetleriyle Bir Kahvaltı Şehri

Balıkesir Kahvaltısı, Karadut Suyu ikramıyla başladı. Coğrafi işaretli ürünler de dahil olmak üzere 30 çeşit yöresel ürünü barındıran Balıkesir kahvaltısı katılımcılardan tam not aldı.

“Balıkesir Kahvaltısı” ve “Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali”in program akışı içerisinde 

İlker AYRIK - Sunucu, Oyuncu, Gürkan BOZTEPE - Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı, Rahmi KULA - Balıkesir Ticaret Odası Başkanı, Yücel YILMAZ - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, Hasan ŞILDAK - Balıkesir Valisi konuşmacı olarak yer aldı.

Lansmanda misafirimiz olan basın mensuplarına, çalışmalarımızda bize destek veren Gastronomi Turizmi Derneği’ne ve Balıkesir Kahvaltısı çalışmalarında destek veren firmalara hediye takdimi ve hatıra fotoğraf çekimi ile program sonlandı.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV