GATOB ve BAT-DER ’den ortak açıklama 

GATOB ve BAT-DER asılsız haber yapan kişi ve kurum hakkında HUKUK zemininde hakkını arayacak.

10 Nisan 16:12

Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otel İşletmeleri GATOB hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğu, düzmece haber yapıldığı ortaya çıktıktan sonra adı geçen dernek için BAT-DER’de ortak açıklama yaptı .GATOB (Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği) Başkanı Hüseyin Aslan ve Bat-Der (Batman Turizm ve Tanıtım Derneği) Başkanı Fikret Özperk Batman otelcileri adına sözde iddia edilen haberler hakkında ve Hüseyin ASLAN’ ın adını kullanan kişilere karşı hep beraber hukuk mücadelesi verileceğini dile getirdiler.

Batman Turizm ve tanıtım Derneği adına açıklama yapan BAT-DER başkanı Fikret Özperk: “biz bu kamuoyuna servis edilen asılsız haberlerin ve  karalama kampanyasının hiçbir zaman içinde olmadık dediler. Biz sadece  GATOB’tan ayrılma kararı aldık. Bu imzalarda  kendi içimizde almış olduğumuz kararın imzalarıdır. GATOB hayali bir dernektir, Hüseyin Aslan Hayali bir başkandır  gibi bir açıklama yapmadık. Bu haberi yapan şahsiyetler Batman’ımıza yakışır hareket etmemişlerdir. Biz Hüseyin ASLAN’ın her zaman yanındayız hem bir meslektaşımız hem de  hemşerimizdir. Batman birlik beraberlik içindedir. Hüseyin ASLAN’a karşı yapılan bu haberin aslı yoktur.  Bu haberi yapan TÜRKİYETURİZM.COM adlı haber sitesinin sahibi sıfatıyla Özkan Altıntaş’ı,kınıyoruz.” 

GATOB Başkanı Hüseyin Aslan; Şehrimizdeki bütün kurumlar ve yöneticilerinin olduğu gibi bizde bu dünyada geçiciyiz ve bu görevlerde de gelip kalıcı değiliz. Amacımız sadece memleketimize, ülkemize hizmet yarışı içindeyiz. Kin ve husumeti bir tarafa bırakarak, bu memlekete kim küçük bir hizmette bulunursa önce ben ellerinden öperim. O yüzden elimizden gelen her şeyi yapalım hatta gücümüzün üstünde çalışmaya ve çırpınmaya devam edelim.“Batmanlı hiçbir otel yöneticisi ile herhangi bir problemim yok, biz aynı gemideyiz her ailede olduğu gibi mutlaka sorunlar olacaktır ama sorunları aile içinde çözmemiz gerektiğini düşünüyorum” diyen Aslan hiçbir kırgınlığının olmadığını , turizmin  kardeşlik, dayanışma ve  birlikteliğin çatısı altında olması gerektiğini vurguladı.Hüseyin Aslan; “Benim bu amaç ve gayelerimin dışında başka hiçbir bir amacım yoktur, olamaz. Yapılan haberlerin asılsız olduğu ortaya çıkmıştır. Hayali hiçbir işte olmadık. Bundan sonrada olmayacağız. Asılsız haber yapan kişi ve kurum hakkında hukuksal hakkımızı kullanacağız.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV