Geleneksel Yılbaşı Sofrası Kiva Bomonti’de Kuruluyor

Geleneksel Anadolu mutfağının zengin lezzet yelpazesini İstanbul’a taşıyan ve her yörenin yemeklerini özüne sadık kalarak misafirlerine sunan Kiva, yeni yılın ilk anlarına lezzet katacak bir yılbaşı menüsü hazırladı. Şef Deniz Şahin’in özel reçeteleri ile hazırlanan zengin yılbaşı menüsünde, meze ve ara sıcakların yanı sıra kestane ve ciğerli iç pilav eşliğinde sunulan fırında hindi ve gece çorbası iddialı lezzetlerden.

19 Aralık 13:13

Beyin salatasından, Antakya usulü humusa, fellah köfteden, mercimek dondurma ve zeytinyağlı yaprak sarmaya kadar Anadolu’nun hemen her yöresinden çeşitli mezeler yılbaşı menüsünün başlangıçlarında yer alıyor. Tereyağlı yaprak ciğer, İzmir usulü ızgara kokoreç ve pastırmalı muska böreğinden oluşan ara sıcakların ardından misafirlere, kestane ve ciğerli iç pilav eşliğinde hazırlanan fırında hindi ana yemek olarak sunulacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde Maraş usulü paça çorbası ikram edecek olan Kiva, eski İstanbul meyhanelerinden ilham alan atmosferi ile misafirlerine farklı bir yeni yıl kutlaması vadediyor.

Safran, Zeytin ve Paprika isimli 3 ayrı bölüme sahip Kiva, aileleri ve sevdikleri ile beraber yılbaşı akşamını geçirmek isteyen misafirlerini grup olarak bu ayrı odalarda ağırlayabilecek. Kiva’nın giriş katında bulunan geniş Kış Bahçesi’nde ise misafirler meyhane konseptini birebir yansıtan sade ve konforlu bir atmosferde yemeklerinin keyfini çıkarabilecekler.


TAV