GlobeMeets B2B Networking Etkinliği, İstanbul’da JW Marriot Hotel İstanbul Marmara Sea’da gerçekleşti

GlobeMeets B2B Networking etkinliği,JW Marriot Hotel İstanbul Marmara Sea’da 21 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

24 Eylül 12:47

İstanbul’da JW Marriot Hotel İstanbul Marmara Sea’da 22 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen  GlobeMeets B2B Networking etkinliği, GlobeMeets kurucu ortakları Hüseyin Kurt, Serdar Söyler ve Emrah Tırpan’ın hazır bulunduğu, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Başkanı Yardımcısı Davut Günaydın, TÜROB Başkanı Müberra Eresin’in yanı sıra DMC’ler, havayolları, turizm ofisleri, kruvaziyer firmaları ve 26 ayrı şehrin katılımıyla düzenlenen etkinlik tam gün devam etti.

Doğru alıcıyla doğru hizmetleri bir araya getirmeyi amaçlayan organizasyonun bir fuar organizasyonu olmadığının altını çizen Kurt,  “Bu herkese açık bir etkinlik değil. Bu etkinlikle birlikte doğru alıcı ve doğru hizmetlerin bir araya gelmesini hedefledik.  Biz de bu organizasyon kapsamında istedik ki, bu sefer biz  Anadolu’daki acentelerimizi burada ağırladık.” 

 “Gururla ve keyifle belirtmek isterim ki, ülkemizin 25 ayrı şehrinden ve aynı zamanda KKTC’den bir alıcı olmak üzere toplamda 26 ayrı şehirden 109 tane meslektaşımızı burada ağırlıyoruz. Bir kez daha kendilerine çok teşekkür ederim. Umarım onların göstermiş oldukları o Anadolu’daki ev sahipliğini bizler de onlara gösterebiliriz. Bu acentelerimizi, şehir dışından gelenleri biz hosted buyer olarak ağırlıyoruz. Burada bütün gün 33 ayrı ülkede lokal acente hizmete alabilecekleri DMC’ler, turizm ofisleri, hava yolları, kruvaziyer firmaları ve sponsor iş ortaklarımızla bir araya gelebilecekler.”

Tüm katılan firmalara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Son araştırmaların ve projeksiyonların turizmin önümüzdeki yıllarda dünya ekonomisindeki payını giderek artıracağını gösterdiğini ifade eden Bağlıkaya sözlerini şöyle sürdürdü:  “Turizmin katma değeri yüksek segment ve ürünlerle eşlenerek desteklenmesi her zamankinden daha önemli hale gelmiş durumda. TÜRSAB olarak biz de gelişimine inandığımız her çalışmayı destekliyoruz. Paydaşlar ile iyi bir sinerji yakalanması bakımından bu tip buluşmalar son derece önemli ve etkili. Bugün bizi burada buluşturan GlobeMeets B2B Networking etkinliği MICE alanında önemli bir organizasyon.  etkinliğin güçlü iş birliği ve ortaklıklara zemin hazırlanmasını diliyorum.”

700’ün üzerinde  acentenin katılımıyla gerçekleştirilen GlobeMeets B2B Networking Etkinliği, Türkiye’nin dört bir yanından yurt dışına balayı ve tatil misafirleri, fuar ve kongre katılımcıları gönderen acenteleri, kurumsal seyahat, bayi ve distribütör gezisi organize eden acenteleri,  kongre ve fuar organizatörleri ile DMC’leri, havayollarını, kruvaziyer firmalarını ve daha birçok sektör temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu. Toplam 25 şehirden ve Kuzey Kıbrıs’tan 100’ü aşkın hosted buyer’ın ağırlandığı etkinlikte bir gün boyunca randevulu olarak yapılan ikili görüşmelerde yeni turizm işbirliklerine imza atılacak. Organizasyonun ardından katılımcılar Fişekhane’de yapılan  Networking Partisi’nde keyifli dakikalar geçirdiler.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV