GTD'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ziyareti...

Gastronomi Turizmi Derneği olarak; Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY'a ziyaret gerçekleştirdik.

13 Ağustos 09:56

Gastronomi Turizmi Derneği olarak; Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY'a ziyaret gerçekleştirdik. Ayrıca Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPARSLAN makamında ziyaret edildi. GTD Dernek Başkanı, Gürkan Boztepe ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Sekreter Levent EREN, Başkan Yardımcısı Koraltan SAYGIN, YK Üyesi Önder DİNLER, GTD Kahramanmaraş Başkanı Sami KERVANCIOĞLU, GTD Çevre Komitesi başkanı Doç. Dr. Efsun DİNDAR, GTD Bilim Kurulu Üyesi Dr. Nur UNDEY, GTD Trabzon Başkanı ve Çevre Doğa Komitesi üyesi Ahmet Sait TÜTÜNCİ, MUGAFED(Mutfak ve Gastronomi Aşçılar Federasyon) Başkanı Salih GÜNEY ile birlikte gerçekleştirilen Ankara  ziyaretinde; Türkiye Turizminde 2023  hedefleri  masaya yatırıldı. 

Türkiye’nin Gastronomi Haritasının oluşturulmasına yönelik çalışmaların desteklenmesi kararlaştırıldı. GTD Pandemi raporu konusu hakkında bakana bilgi verildi. Türk Kültürü ve Turizmi çalışmalarında yaşanan olumlu gelişmelerin artarak devam etmesi temennisinde bulunuldu.Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY  Gastronomi Turizminin ülke için önemini aktardı.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV