HEDD Derneği Ekim ayı toplantısı Sed otelde yapıldı.

HEDD Başkanı Figen Terzi açıklamalarda bulunarak yapılacaklar hakkında bilgiler verdi.2022 son çeyreğindeyiz, planladığımız seminer ve faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

10 Kasım 18:32

 

İYİ AKŞAMLAR DİLEYEREK HOŞGELDİNİZ DİYORUM,

HEDD Başkanı Figen Terzi açıklamalarda bulunarak yapılacaklar hakkında bilgiler verdi.2022 son çeyreğindeyiz, planladığımız seminer ve faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Derneğimizin misyonu ve vizyonu çerçevesinde Profesyonel Housekeeping Yöneticiliği yetkinliklerimize katkıda bulunacak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Ekim ayı faaliyetlerimizi gözden geçirirsek; 

Otel Kat Hizmetleri Eğitim ve Dayanışma Derneği (HEDD) , Enstitü İstanbul İSMEK ve Bölgesel İstihdam Ofisleri arasındaki işbirliği sonucunda istihdama katkıda bulunmak amacıyla, Kat Hizmetleri Görevlisi İstihdamı Projesi oluşturulmuştur. Kat hizmetleri personeli yetiştirme projesi işbirliğimiz sonucu gerçekleşen eğitimlerin ilk etabı tamamlandı. Sura Otelde düzenlediğimiz tören ile ilk mezunlarımıza belgeleri teslim edildi.

İşbaşı süreçleri başladı , Derneğimizin projesi olan eğitimlerin ikinci çalışması başladı , ilan tekrar yayında, başvurular alınıyor yeterli başvuru sayısına ulaştığımızda tekrar eğitim sınıfı açılacaktır. Aday bulma konusunda.desteklerinizi bekliyoruz.

Aday bulma noktasında İstihdam Ofisi Yöneticisi İlknur Hanım ile  istişare toplantısını gerçekleştirdik , farklı kanallarla nasıl ilerleriz ve işgücü yaratırız konusunda görüştük . Sadece ilan yolu ile değil muhtarlarımızın kayıtları,  ev hanımları, trafiği yoğun meydanlarda gezici araçlarla  vb. Aday bulma çalışmaları düzenleyeceğiz.

Önemli bir gelişme de, hep hedefimiz olan Turob Birliği içinde yer alan bir Stk olmaktı ve gerçekleştirdik, Turob aylık yemek daveti listesine sektörel Stk olarak dahil olduk ve birçok patron ve genel müdürlerimizle HEDD hakkında görüşme ve sohbet etme imkanı buldum.

Sertifikalı eğitimlerimizde Mesleki yeterlilik kanunu kapsamında , Hedd sertifikasının geçerliliği hakkında Milli Eğitim ile istişare halindeyiz, bu ay karara bağlayacağız yönünde görüşmelerimiz devam ediyor.

Ocak ayı Antalya Anfaş fuarına hazırlıklarımız sürüyor, Housekeeping Olimpiyatlarında yer alacağız Hoted ve diğer 6 ilimizin dernekleri ile. Gelecek ay yine güzel bir eğitim ile yılı tamamlayacağız. Yöneticilik vasfımızı artıracağını düşündüğüm “HK’de  bütçe”  konusunu işleyeceğiz. 

Başkan Yardımcım Kudret Hanım’ı Sura Otel’de almış olduğu Operasyon Yöneticisi terfisinden dolayı tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.

Derneğimizin web sitesinin çalışmaları sürüyor. Sosyal medyada takiplerinizi bekliyoruz.

Yıl sonu umarız yıla veda balosu ile devam edeceğiz.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV