Hedefimiz Nitelikli Ve Zengin Turistler Olmalı

Türkiye ucuz ve sadece Deniz, Kum  veGüneş mantığında seyahat edilen bir ülke imajı veriyor dedi

2 Eylül 10:18

 

 

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, 2018 yılının Turizmde verimli geçmesinin moralleri yükselttiğini ancak bu pozitif yansımaların Ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması adına Turist portföyümüzde önceliklerimizi belirleyip ona göre tanıtım stratejileri geliştirmemiz gerekir dedi. 

 Yıldız, her şey dâhil sisteminde otellerimizi doldurarak artırdığımız turist sayısı ekonomiye katkı anlamında eşit düzeyde pozitif bir artış sağlamıyor, daha çok Türkiye’ye ucuz ve sadece Deniz, Kum Güneş mantığında seyahat edilen bir ülke imajı veriyor dedi. Başkan Yıldız, her şey dahil sisteminde Oteller de kalan turistler ödemiş olduğu cüzzi standart ücretin dışında çok fazla katkı sağlamamakta olup önemli olan onların tarihi mekanları, ören yerlerini ziyaret etmelerini ve dışarda alışveriş etmelerini sağlamamız gerek dedi. Bu kadar zengin Turizm çeşitliliği olan başka bir ülke dünya da yok diyen TUTAP Başkanı Yıldız, en iyi oteller bizde, dört mevsim bizde, dünya mirasları bizde, golf sahaları, kongre merkezleri, kayak tesisleri, denizler, göller, yaylalar, koylar, yatlar ve saymakla bitiremeyeceğiz zenginlikleri gelin hak ettiği düzeyde değerlendirelim ve ülkemizi zenginleştirelim dedi.

        Türkiye’miz UNESCO Dünya miras unsurları bakımından Dünya’nın en önde gelen ülkelerinden olmasına rağmen bu zenginliğimizi Dünya insanlarına yeterince tanıtamamakta ve sahip olduğumuz hoşgörü ve misafirperverlik yönümüz hususunda yeterince pozitif algılar yaratamamaktayız diyen TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, Ülke tanıtımının artık devlet memuru zihniyetinden çıkarılarak topyekûn bir tanıtma seferberliğini reel olarak hayata geçirmemiz gerek dedi. Yıldız, Doğru ve kaliteli materyallerle yapılacak yurtdışı tanıtımları sayesinde hem turist sayısında hemde milli gelirimizde çok daha fazla artış sağlayabilir 2023 hedefi olan 50 milyon turistin çok daha üzerine çıkabiliriz dedi. 

      TUTAP olarak tanıtma seferberliği hususunda yeniden bir çağrı yapıyorum diyen TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, artık Turizm sektöründe faaliyetlerini sürdüren tüm aktörler ülke tanıtımında daha aktif sorumluluk alsın, her şeyi devletten beklemesinler, bilakis artık sektörden gelen bir Bakan’ın olduğu çok şanslı bir süreç yaşanmakta bu avantaj çok iyi değerlendirilsin dedi.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV