Hilton, Türkiye’de 2020 yılına 3 yeni anlaşma ile giriyor...

2020 yılına üç yeni otel anlaşması ile giren Hilton Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da toplamda 500’ü aşkın odayı hizmete açıyor.

26 Şubat 09:51

 

2020 yılına üç yeni otel anlaşması ile giren Hilton Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da toplamda 500’ü aşkın odayı hizmete açıyor. 

 Hilton, Türkiye’de üç yeni bölgede daha otel açmaya hazırlanıyor. Hilton bu yatırımlarıyla Hopa,Yüksekova ve Erzurum’da yatırım yapan ilk uluslararası otel zinciri markası olacak. 

Hilton EMEA İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser yaptığı açıklamada: “Bundan 65 yıl önce Hilton İstanbul Bosphorus’u açarak Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası otel markası olduk. Türkiye’de, özellikle yeni pazarlara öncülük etme yönünde güçlü bir geçmişimiz var. Bugün de Hopa, Erzurum ve Yüksekova’yaadım atan ilk uluslararası otel zinciri olarak bu bölgelerde istihdam ve ekonomik katma değer yaratacak olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Hilton Hopa ve Yüksekova’da DoubleTree by Hilton, Erzurum’da ise Hilton Garden Inn markalarıyla faaliyet gösterecek.

 

DoubleTree by Hilton Hopa

Türkiye Gürcistan sınırında yer alacak 154 odalı DoubleTreeby Hilton Hopa’nın 2021’in ilk aylarında hizmete girmesi planlanıyor. Hopa Limanı'nın yakınında bulunan otel, Karadeniz'in eşsiz manzarasını sunarken, giderek daha popüler bir eğlence merkezi haline gelen bölgenin keşfine de imkan sağlayacak.Otel, franchise anlaşması çerçevesinde BilbilanTurizm Otelcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.tarafından işletilecek. 

DoubleTree by Hilton Yüksekova

DoubleTree by Hilton Yüksekova, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na sadece 3 km ve bölgenin en büyük düğün ve konferans tesislerine kolay erişim imkanı sunuyor. 11’i suit olmak üzere toplam 176 odayla faaliyet gösterecek tesiste üç farklı yeme içme merkezinin yanı sıra, fitness ve spa merkezleri de yer alacak. 2021’in ilk aylarında hizmete girmesi planlanan otel franchise anlaşması çerçevesinde Seyfettin Karay CM Otel tarafından işletilecek. 

Hilton Garden Inn Erzurum

2022 yılında açılması planlanan 174 odalı Hilton Garden Inn Erzurum, kenti havalimanına bağlayan ana yol üzerinde ve Erzurum – MNG Alışveriş Merkezi'nin tam karşısında yer alacak. Otel gün boyu yemek servisi, 24 saat açık mağaza ve fitness merkezi de dahil olmak üzere Garden Inn’in tüm imza özelliklerini sunacak. Hilton Garden Inn Erzurum, Mas Otelcilik Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan franchise anlaşması kapsamında faaliyet gösterecek.

Hilton Türkiye’de altı markası, faaliyette olan ve geliştirilmekte olan yaklaşık 90 oteli ile 5 bin 800’ü aşkın kişiye istihdam sağlıyor. 

 

Hilton Hakkında

Hilton (NYSE: HLT) 114 ülke ve bölgede, 939.000’i aşkın oda, 5.900’dan fazla oteli kapsayan, dünya standartlarındaki 17 markalık portföyüyle lider bir küresel konaklama şirketidir. Dünyanın en misafirperver şirketi olmayı kendine misyon edinen ve 2018 yılında dünyanın en iyi işverenler listesinde kendine yer bulan Hilton, 100 yıllık tarihi boyunca 3 milyarı aşkın misafiri ağırladı. Ödüllü misafir sadakat programı Hilton Honors kanalını kullanarak doğrudan rezervasyon yaptıran 94 milyonu aşkın üyeye otel konaklamaları için puan ve paranın satın alamayacağı deneyimler sunan Hilton, müşterilerine oda seçimi ve dijital giriş, Dijital Anahtar ve Bağlantılı Oda gibi anlık avantajlar sağlıyor. Ayrıntılı bilgi için: newsroom.hilton.com adresini ziyarete edebilir veya Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve YouTube üzerinden Hilton’la bağlantı kurabilirsiniz.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV