HTC VIVE YENİ VIVE COSMOS SERİSİNİ DUYURDU..

HTC VIVE,Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR ve VIVE Cosmos Playmodellerini duyurdu. Yeni modüler ön kapak eklentileri, VIVE Cosmos’uVIVE ürün ailesinin en esnekve becerikli VR başlığı haline getiriyor.

23 Şubat 22:58

 

 

 

 

HTC VIVE,Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR ve VIVE Cosmos Playmodellerini duyurdu. Yeni modüler ön kapak eklentileri, VIVE Cosmos’uVIVE ürün ailesinin en esnekve becerikli VR başlığı haline getiriyor.

HTC VIVE®,şimdiye kadarki en çok yönlüve becerikli sanal gerçeklik (VR) ürün yelpazesiyleSanal Gerçekliğin Yüzünü Değiştiriyor.HTC’nin duyurduğu yeni VIVE Cosmos serisinde üç yeni model ve VIVE Cosmos serisinin yeteneklerini zenginleştiren üç yeni modüler ön kapak yer alıyor. Farklı kullanım biçimlerine uyum sağlayabilen PC tabanlı birinci sınıf VR çözümü olan Vive Cosmos,gözlüğün önüne yerleştirilen eklentilerle kullanıcının zaman içindeki değişen ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebiliyor.Tüm Vive Cosmos ürün ailesi, etkileyici görüntü kalitesi ve yüksek konfor sunuyor. 

 

Yeni duyurulan modeller: 

VIVE Cosmos Elite

VIVE Cosmos XR

VIVE Cosmos Play

 

HTC CEO’su Yves Maître, yeni ürün serisiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Müşterilerimizin etkileyici bir VR deneyimi beklentisi içinde olduklarını biliyoruz. Yeni ürün ailemizle her türden VR kullanım senaryosuna tam olarak uyum sağlayacak seçenekler sunmaktan gurur duyuyoruz. Vive Cosmos şimdiye dek duyurduğumuz en esnek VR çözümü. ViveCosmossanal gerçekliği ilk kez deneyen son kullanıcılardan beklentileri yüksek profesyonellere kadar herkes için en iyi kaliteyi, konforu,esnekliği ve kablosuz adaptör gibi değiştirilebilir eklentileri sayesinde VR’dan XR’a uzanan yolculuğun her adımına eşlik etmeyi vadediyoruz.”

VIVE Cosmos Platformu

Tüm VIVECosmos başlıkları, kullanıcının başlangıç için tercih ettiği model hangisi olursa olsun yüksek kalitede üretildi ve endüstrinin sunduğu en iyi özelliklerle donatıldı.

Başlığınızın havasını değiştirin:Vive Cosmos başlıklarının değiştirilebilir ön yüzü sayesinde,kullanıcılar zaman içinde VR başlıklarından daha fazla verim alabiliyor. Başlıkta yapılacak bir özellik veya performans yükseltmesi başlığın ön kapağını çıkarıp yenisini takmak kadar kolay. 

 

Tek hareketle gerçekliğe dönüş:Yenilikçi flip-up tasarımı sayesinde,Vive Cosmos kullanıcıları sanal gerçeklik ve gerçek dünya arasında kolayca geçiş yapabiliyor. Vive Cosmos ayrıca konfor ve ergonomiye dair yenilikleriyle bugüne kadarki en kapsayıcı ve konforlu VR deneyimini sunuyor. 

Etkileyici görseller:Tüm Vive Cosmos başlıkları 2880 x 1700 kombine çözünürlük sunan ve orijinal Vive başlığından yüzde 88 daha fazla olan nitelikli ekranlarla donatıldı. Bu sayede Vive Cosmos yazı ve grafikleri kristal netliğinde görüntüleyebiliyor. Yeni LCD paneller pikseller arasındaki boşluğu, dolayısıyla ekran kapısı etkisini azaltıyor.

VIVE Cosmos Elite 

Vive Cosmos Elite, harici takip performansını dahili takip esnekliğiyle birleştirerek eğlenceye düşkün VR tutkunlarına yeni bir dünya sunuyor. 

Lighthouse baz istasyonları sayesinde, kullanıcılar SteamVR izleme teknolojisinin gücünü ve doğruluğunu sanal dünyada hissediyor. ViveCosmos Elite ayrıca VR kontrolleri için benzersiz bir algılama özgürlüğü sunan Vive Tracker ve kablosuz VR deneyimi için kablosuz bağlantı adaptörü gibi Viveekosisteminin çevre birimlerinden faydalanabiliyor.

ViveCosmos Elite yanında Harici Takip Ön Kapak eklentisi, 2 SteamVR baz istasyonu ve iki Vivekontrolcüsüyle geliyor. Harici Takip Ön Kapakbaz istasyonlarının 1.0 veya 2.0 sürümüyle,Vive veya Vive Pro kontrolcüleriyle de uyumlu. Eklenti istendiğinde Vive Cosmos ile gelen orijinal içten dışa takip eklentisiyle kolayca değiştirilebiliyor. 

Vive Cosmos Elite,Pistol Whip, Superhot ve Audica gibi doğruluk ve hassasiyetin son derece önemli olduğu oyunlarda ve Battlewake gibi çok oyunculu VR oyunlarındaen iyi deneyimi sunuyor. 

Vive CosmosElite paketi 899 Dolar fiyatla 2020’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Harici Takip Ön Kapakeklentisi, kendi başına bir aksesuar olarak Vive Cosmos veya Vive Cosmos Play cihazlarını terfi ettirmek isteyenler için yılın ikinci çeyreğinde 199 dolardan satışta olacak.

VIVE Cosmos XR

Kendi başına bir ürün olarak ve modüler Vive Cosmos modelleri için eklenti şeklinde sunulacak olan VIVE Cosmos XR,yüksek kaliteli XR geçiş kamerasını ilk kez Vive Cosmos serisiyle buluşturuyor. Yılın ikinci çeyreğinde geliştiricilere sunulacak olan Vive Cosmos XR,neredeyse kusursuz görüntü yansıtma özelliğine sahip kameraların içeriye aktardığı görüntü sayesinde 100 derece görüş açısına sahip VR ekranında gerçek dünyada olanları sanal objelerle bir araya getirecek.

Örneğin Vive Cosmos XR fonksiyonlarıyla entegre edilecek Vive Sync sayesinde, sanal objeler gerçek dünyadaki ortamlara yerleşerek VR üzerindeki toplantılar neredeyse gerçeğe dönüşecek. 

Sahip olduğu yüksek kaliteli geçirgenlik kameraları sayesinde, Vive Cosmos XR kullanıcının bulunduğu çevrenin net görüntüsünü ekrana yansıtırken, sanal görüntüler bunun üzerine kesintisiz bir şekilde yerleştirilecek. Vive Cosmos XR hakkında daha fazla bilgi GDC konferansında açıklanacak. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV