I-MICE yeni yönetiminde hızlı başlangıç

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nin yeni Başkanı Hüseyin Kurt'tan hızlı başlangıç

9 Temmuz 00:01

‘’Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nden (I-MICE) Sektörde Ses Getirecek Atılımlar ‘’

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Yönetim Kurulu Başkanı  Hüseyin Kurt ‘’ 22 Haziran tarihinde 2. Olağan Genel Kurul sürecimizi üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Genel kurulda paylaştığımız yoğun gündemli ajandamızdaki yapılacakları, gerçekleştirmek için adımlarımızı atmaya başladık. Önümüzdeki dönemde nitelikli büyümemize devam edeceğiz. Bunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışında temsilcilikler vereceğiz.

Kişisel gelişim ve uzmanlığa yönelik eğitimlerimiz devam edecek. İlkini gelecek hafta açıklayacağımız ve yazılı prokole bağlayacağımız üniversitelerle iş birliklerimiz olacak. Bu iş birlikleriyle birlikte üyelerimiz yüksek lisans ve doktora başvurularında % 50’ye varan indirimlerden faydalanabilecek. Yıl içerisinde üye ve paydaşları bir araya getirdiğimiz yeni iletişim ve iş birliklerinin başlamasına, var olanların ise gelişimine yönelik gerçekleştirdiğimiz network etkinliklerimiz devam edecek. Sosyal sorumluluk projelerimize de yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Geçen dönem başlattığımız ve yoğun yol kat ettiğimiz yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri ve B2B programlarımız devam edecek.

Sektörün anlatılmaya ve çok daha fazla konuşulmaya ihtiyacı var. Bizde icra kurulu üyelerimizle gerek özel sektörde gerekse kamu ve STK’lar nezdinde raporlarımızla anlatacağız. Hep birlikte üretmeye devam. ‘’ Dedi.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği olağan genel kuruluyla yeni dönemde, yeni yönetimle çalışmalarına hız katmak isteyen Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE),  çalışmalarına başladı.

Kurulduğu günden bu yana sektör paydaşlarını bir araya getirmek için yoğun çaba sarf eden ve birçok nitelikli organizasyona imza atan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), yeni yaptığı çalışmalarla ses getirmeye hazırlanıyor.

“MICE Endüstrisi’nde Tedarikçi Akreditasyonu Olacak”

Türkiye’nin en büyük MICE şirketlerinin yöneticilerinin üyesi olduğu dernek, sektörü şekillendirmek adına yeni hazırlıklar üzerinde çalışıyor. Özellikle son yıllarda artan ve bir çok kurum ve kuruluşun şikayetçi olduğu sorunların başına gelen nitelikli tedarikçi sorununa çözüm getirmeye hazırlanan I-MICE bir akreditasyon kurulu ve eğitimi hazırlayacak.

 

Önümüzdeki günlerde detayları netleşecek akreditasyon programı kapsamında, tedarikçi şirketlere iletişimden kurumsallaşmaya, satış tekniklerinden iş sağlığı güvenliğine kadar bir çok konuda eğitim verilecek ve tüm eğitimleri başarıyla tamamlayarak uygulayan şirketlere sertifika verilecek. Aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin alt yapısını hazırlayacak çalışmaları yürütecek.

Bu çalışmayla güvenilir tedarikçiye ulaşma konusunda sektöre ciddi bir katkı sağlamayı hedefleyen I-MICE Derneği, önümüzdeki aylarda bu planı hayata geçirecek adımları atıyor.

“Teknoloji Yatırımları ile Sektör Datasını Elinde Tutacak”

Dernek icra kurulu üyelerinden YAKO GROUP ’un desteğiyle, ciddi ar-ge çalışmaları yapılmış CRM sistemini,  yeni yönetim döneminde faaliyete geçirecek olan I-MICE Derneği, sektörde faaliyet gösteren üye şirketlerinin tüm bilgilerini elinde tutarak ciddi bir güce sahip olacak.

Sektörün tüm tedarikçilerinin ve MICE şirketlerini bir araya geleceği bu data sayesinde, iş birliği gerçekleştirmek isteyen kuruluşlar ile paylaşılarak sektöre ekonomik katkı sağlanacak ve üye şirketlerin hacimlerini büyütmesi hedeflenecek.

Aynı zamanda Türkiye’de ve global pazarda faaliyet gösteren şirketler için ciddi bir Know-How desteği sağlanacak. Dernek üyelerine açık olacak bu platform, güçlü bir sektör yapısı inşa etmek konusunda önemli bir rol model olacak.

”Turizm Okullarında MICE Anlatılacak”

Turizm eğitimi verilen tüm okullarda, sektörün bilinirliğinin arttırılması adına çalışmalar yürütülecek.

Geleceğin turizm yöneticilerinin sektörü tanıması, sektör yöneticilerinin deneyimlerini öğrenmesi adına turizm eğitimi verilen okul yöneticileriyle iş birliği gerçekleştirilerek konferanslar, söyleşiler düzenlenecek.

Turizm eğitimi veren fakültelerde öğrenci topluluklarına YOUNGS OF MICE ünvanı verilerek, turizm öğrencileri ile sektör arasında bir gönül bağı kurulması sağlanacak. Bu çalışma kapsamında, mezun olacak gençlerin kariyer planlarına destek olunarak yönlendirici bir rol model olunması hedefleniyor.Derneğin İcra Kurulu Üyesi olan Flex Event’in desteğiyle gerçekleştirilecek çalışmalar eğitim odaklı olmaktan ziyade, mentorlük faaliyeti olarak ilerleyecek.

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV