İstanbul Fashion Week’in Genç Tasarımcısı Mert Erkan Defilesi Göz Kamaştırdı

Sylvia Plath'ın, "Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı" şiirinden ilhamla Sonbahar / 2017 koleksiyonu göz kamaştırdı.

24 Mart 12:56

Geçtiğimiz sezon MERCEDES - BENZ FASHION WEEK İSTANBUL da "Böcekten Kaçış" temalı İlkbahar / Yaz 2017 koleksiyonu ile adından söz ettiren Mert Erkan; Geçen sene olduğu gibi bu senede; MBFWI Official Schedule'da yer alan takvimin en genç moda tasarımcısı. Sonbahar 2017 koleksiyonunu; Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu.

23 Mart 2017 GRAND PERA'da düzenlenen ve ünlü koreograf Asil Çağıl'a ait koreografiyle podyuma çıkan modeller izleyiciden tam not aldı. Defilede Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Kosovare Halimi, Meltem Keklik, Gözde Coşkun, Seda Canbolat, Açelya Kartal, Parıl Erdem, Asya Öztürk, Yasemin Yeniay, Jenya Krivenko ve Nazlıcan Erden gibi modeller podyuma çıktı.

Avant-garde couture Yirmi iki parçadan oluşan Sonbahar 2017 Koleksiyonunu hazırlarken Koleksiyonun başlangıç noktası Sylvia Plath'ın 1971 yılında yayınladığı Crossing the Water & Suyu Geçiş adlı şiir  kitabında yer alan "Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı…" dizesidir. Mert Erkan, şiirde yer alan dizeleri göz önünde bulundurarak formları, renkleri ve dokuları belirlemiş. Kendi kodunu yaratan, maskülen ve feminen tavırları ortak noktada birleştirdiği formal bir kişiliğe sahip; aynı zamanda avant-garde yapıda güçlü kadın silüeti yarattığı koleksiyona siyah dot, bordo ekose örme, poplin ve gabardin kumaşları hakim renkler ise; siyah, beyaz ve bordodan oluşan Mert Erkan koleksiyonu göz kamaştırdı.


Fotoğraf Galerisi

TAV