İstanbul’da Antep Usulü İftar Keyfi

Watergarden İstanbul Nostalji Sokağı Ramazan Ayı boyunca Gaziantep’in efsanesi Halil Usta’ya Emanet

25 Mayıs 10:28

“Hayata Yepyeni Bir Tat” sloganı ve sıra dışı konsepti ile dünyada ilkleri içinde barındıran Watergarden İstanbul içinde bulunan Nostalji Sokağı Ramazan ayı boyunca Halil Usta’nın lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. 1972 yılında Gaziantep’te kurulan Kebapçı Halil Usta 200 - 250 kişi kapasiteli alanda tüm malzemelerini Gaziantep’ten getirerek Ramazan ayına özel hizmet veriyor. 24 Mayıs tarihinde gerçekleşen 200'ün üstündeki kişiye, iftar davetinde Gaziantep lezzetlerini tanıttılar. Gaziantep Kebapçı Halil Usta markası ile Halil Usta’nın oğlu İbrahim Halil Kör Ramazan ayı boyunca Gaziantep’ten getirdiği tüm materyal ve etleri ile hizmet veriyor.

Kebapçı Halil Usta Watergarden’da bir ilke imza attı!

Gaziantep’ten sonra ilk defa İstanbul’da Ramazan ayında hizmet vermeye başlayan Kebapçı Halil Usta Gaziantep’te 11:00-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bir ay boyunca İstanbul’da Ramazan ayına özel iftarda hizmet vermeye başlamıştır.

Halil Usta kültürel mirasın korunmasını çok önemsemektedir. “En iyi kebap koyunun erkek etinden olur” diyerek müşterilerine en iyi kebabı servis etmek için kırk yıldan fazla zamandır çalışmaktadır.ts Halil Usta Gazianteplidir ama etlerinin kalitesi bütün dünyada yayılmış durumdadır. Ekibin diğer üyesi İbrahim Halil Kör (Halil Usta’nın oğlu) çocukluktan beri Halil Usta ile birlikte çalışmaktadır. Mesleğin tüm ayrıntılarını öğrenmiş ve artık aynı lezzeti Kebapçı Halil Usta Karşıyaka merkezinde müşterilerine sunmaktadır.

İbrahim Halil Kör; “1972’den bu yana Gaziantep’te hizmet veriyoruz. Bizim müşteri portföyümüzün %90’ı İstanbul, Ankara, İzmir’den oluşuyor. Oralardan bize gelen çok ciddi müşterilerimiz var. Bu yıl da Ramazan ayında boşluğumuz varken hep insanlar Gaziantep’e geliyorlar, bu yıl da biz onlara gidelim dedik. Güzel bir proje oldu ve çok yoğun geçiyor. Arife gününe kadar Watergarden’da olacağız, sonra Gaziantep’e döneceğiz. Halil Usta güçlü bir marka, İstanbul’da çekim gücü çok yüksek.ts Bizden sonra burada Antep yöresel lezzetleri ve satışları olacağı için bizi burada 1 ay hizmet vermemiz için çağırdılar. Aslında amaç proje kapsamında insanlara bir nevi sokağı tanıtmaktı. Güzel oldu, başardık. Ramazan ayında yaklaşık 8.500 kişi ağırladık, full dolu gidiyor. Ramazan ayını 12.000 kişi ile sonlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Gaziantep’in efsaneleşmiş ismi Halil Usta, Ramazan ayı boyunca Gaziantep mutfağının yerel lezzetlerini Watergarden İstanbul Nostalji Sokağı’nda ziyaretçiler ile buluşturacak. Gaziantep’e gitme fırsatı bulamayan ya da bu lezzetleri tekrar tatmak isteyen ziyaretçiler Halil Usta’nın, Gaziantep Yöresel Çorbaları, İftariyelik Tabağı, Fındık Lahmacun, Halil Usta Kaşık Salatası, ts Halil Usta Karışık Kebap Tabağı, Küşleme, Havuç Dilim Baklava’dan oluşan zengin iftar menüsünü Ramazan ayı boyunca Watergarden İstanbul’da tadabilme imkanı bulacaklar.

 

Halil Usta'nın siz lezzetseverlere sunduğu hizmetler: Koyun etinin en taze ve özenle seçilmiş yerlerinden seçilmiş, marine edilmiş Sade ve Acılı kıyma kebapları, Simit kebabı, Kuşbaşı, Sade ve Acılı Küşleme çeşitleri,nefis salata ve özel köy yoğurtlarıyla yapılmış bol köpüklü ayranıyla lezzette gerçek bir marka olmuşlardır. Kebaplar bakır ve çukur kaplarda servis edilir. Oturur oturmaz hemen kendine özgü salataları ve pideler getirilir masaya. Genellikle Halil Usta'da herkes tercihi, servis görevlisine bırakır.ts Etler inanılmaz yumuşak ve lezzetli, adeta ağızda dağılıcak kadar yumuşaktır. Pişkin fakat içleride suludur. Eski Ramazanlara duyulan özlemi çeşitli etkinliklerle ziyaretçilerine hatırlatacak olan Watergarden İstanbul’da kurulan festival çadırı da Ramazan ayı boyunca unutulmaya yüz tutmuş etkinliklere ev sahipliği yaparak nostalji rüzgarları estirecek.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV