İstanbul'un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk on beşinci kez hayat bulacak.

ŞUBAT ayı boyunca sürecek İstanbul’un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali, bir kez daha şehri “Aşk”la sarmalayacak

16 Ocak 10:36

15’inci Uluslararası 360 DERECEDEN AŞK FESTİVALİ’ne GERİ SAYIM BAŞLADI!

ŞUBAT ayı boyunca sürecek İstanbul’un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali, bir kez daha şehri “Aşk”la sarmalayacak.Festivalin bu seneki teması; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılı olması ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün"Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden ihamla: ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!

İstanbul'un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest, onlarca kültür, sanat, tasarım profesyonelinin, yüzlerce eserin, pek çok kurum ve STK’nın katılımıyla bu sene Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı olması vesilesiyle çok daha farklı bir heyecan ve gururla on beşinci kez hayat bulacak. Halka açık sergiler, performanslar,müzik dinletileri, konserler, söyleşiler ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra “Aşkı Konuşanlar Konferansı”, “LOVE UP Sinema Kuşağı”, “LoversBazaar”, “Aşkın Damakta Kalan Tadı”ve “O Her Yerde Sohbetleri” gibi markalaşmış projelerle dolu dolugeçecek olan festival şubat ayı boyunca sürecek. 

Pazarlama trendlerinin dışında durarak kalp sembolü kullanmayan ve 14 Şubat’ı kutlamayan festival; fikir annesi Işık Gençoğlu küratörlüğünde, IstanbulConcept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu ile ve ayrıca Danışma Kurulu’ndaki Esin Çelebi Bayru, Pınar Kartal Timer, Prof. Dr.Itır Erhart, Ecmel Ayral, Bahadır Kaleağası, Oğuzhan Kayan gibi değerli isimlerin katkılarıyla gerçekleşecek ve şubat ayında İstanbul’u kültür-sanat “AŞK”ı ile sarmalayacak.Tam 14 yıldır kesintisiz bir şekilde süren, her sene farklı bir tema ile kat be kat zenginleşerek gerçekleşen 360 Dereceden Aşk Festivali || @Love360Fest’in ana mekân sponsoru geçen yıl olduğu gibi bu sene de130 yıllık tarihi ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna da tanıklık etmiş olan PeraPalace Hotel.

15. Edisyon Teması: ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!

Geçen sene dünyaya “Evin Nerede?” diye soran festival bu sene; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılını kutladığımız 2023’de ilhamını Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden alıyor: Özgürlük Senin Karakterindir! 

15’inci 360 Dereceden Aşk Festivali Programı (detaysız) 

SERGİLER, SÖYLEŞİLER, KONSERLER, PERFORMANSLAR / PeraPalace Hotel, IstanbulConcept Gallery, IstanbulConceptStudio gibi özel mekanlarda onlarca değerli sanatçı, tasarımcı ve kültür emekçisi ile şubat ayı boyunca, eş zamanlı halka açık etkinlikler gerçekleşecek. 

AŞKI KONUŞANLAR KONFERANSI @ PeraPalace Hotel / Bu konferans; her yıl olduğu gibi bu sene de iş dünyasında ve sosyal yaşamda özgün çizgileri ile yer etmiş, fark yaratan, ilham veren, yaşama AŞK ile bağlı özel isimleri ağırlayacak. Her biri birbirinden kıymetli konuşmacılar “Aşk” şemsiyesi altında farklı farklı açılardan “Özgürlük Senin Karakterindir” temasına değinecek ve pek çok konuda taze bir bilinç oluşturmamıza katkıda bulunacaklar. Konferansın değişmez sloganı ise #iyilerkazanacak! 

LOVE UP Sinema Kuşağı / Festivalin, sinema eleştirmeni ve reklamcı Özkan Binol direktörlüğündeki LOVE-UP film kategorisi, yine butik sinema salonlarında AŞK şemsiyesi altında, festivalin "ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR" temasına özel olarak seçilen filmlerden oluşacak. Dört gün boyunca her akşam, yerli-yabancı / kısa ve uzun metraj filmlerden oluşan iddialı bir seçki sunulacak. Genellikle Türkiye’de vizyona girmemiş ancak festivallerden ödülle dönmüş özel filmlerin gösterimleri ardından eserlerin yönetmenleri, oyuncuları ve sinema dünyasından tanınmış isimlerle filmler hakkında kısa söyleşiler de gerçekleşecek. 

LOVERS BAZAR @ PeraPalace Hotel / Akademisyen ve Sosyal Girişimci Prof. Dr. Itır Erhart ev sahipliğinde PeraPalace Hotel-Balo salonunda düzenlenecek şenlikte; farkındalığı yüksek, ekolojik ve sosyal açıdan adil markalar, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi hakkında duyarlılığı olan tasarımcılar ve STK’lar bir araya gelecek.  Her yıl olduğu gibi bu değiş-tokuştan Dünya Gıda Programı’na kaynak oluşturulacak.  Şenlik sırasında fayda yaratan ve üretken isimlerle sohbetler de yapılacak. 

AŞK İLE AŞ PAYLAŞMA (14 Şubat, Salı) /Festival; 14 Şubat'ı kutlamıyor onun yerine gönüllere sevgiden köprüler kuruyor. O akşam Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Taksim'de evsiz dostlara çorba ve tatlı dağıtarak katkıda bulunuyor. 

AŞKIN DAMAKTA KALAN TADI /Dünya mutfaklarına hâkim, tanınmış şeflerin festival temasından yola çıkarak hazırladıkları özel menü ve ev sahibi mekânın atmosferi ile GASTROSANAT. 

O HER YERDE SOHBETLERİ@ PeraPalace Hotel / Öğrenme yaşam boyu… Kâinatın sırlarını merak ediyor, kadim bilgilerin kutsallığına inanıyor, bilenlerden dinliyor ve öğreniyoruz.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV