Kitchenette Sevgililer Günü’ne Özel Olarak Hazırladığı Angel&Devil Cake ile Akılları Baştan Alacak

Dünya mutfaklarının farklı lezzetlerini, kendi mutfağının sırlarıyla birleştiren ve ev rahatlığını modern çizgilerle harmanlayarak misafirlerini ağırlayan Kitchenette, bu yıl da Sevgililer Günü’nde misafirlerini şaşırtmaya devam ediyor.

31 Ocak 13:06

Türkiye’nin yaratıcı şefleri arasında yer alan Hazer Amani’nin yorumları ile yenilenen menünün yanı sıra Sevgililer Günü’ne özel hazırlanan romantik pastalar da oldukça iddialı.

Kitchenette, Sevgililer Günü sürprizi olan Angel & Devil Cake için ilhamını menüsündeki Devil’s Food Cake’ten alıyor. En büyük aşkların karşı kutupların birbirini çekmesiyle yaşandığını düşüncesinden yola çıkan Kitchenette, bitter çikolatalı Devil’s Food Cake’i, yanında sunduğu lezzetlerle taçlandırarak 14 Şubat’a özel bir sunumla misafirlerine sunacak.

Angel & Devil Cake’teki bitter çikolatalı pastaya; pancarlı biscotti kırıntıları, vanilyalı dondurma ve pişmaniye eşlik ediyor. Bu özel Sevgililer Günü lezzetine ilham veren Devil’s Food Cake ise ismini içindeki yoğun bitter çikolata kreması ve çikolatalı ve pancarlı kekin koyu kırmızıya çalan renginden alıyor.

Kitchenette menüsünün bir diğer sevilen tatlılarından Red Velvet Cake meyveli kekin lezzetini, kayısı püresinin ekşi ve tatlı tadıyla birleştiriyor. Red Velvet Cake’in ateş kırmızısı ve yumuşacık pandispanya katmanlarının arasındaki kayısı püresini ise kar beyazı, vanilyalı mascarpone kreması tamamlıyor. Bu özel tatlının kırmızı renginin Kitchenette’in ünlü kırmızısıyla uyum taşımasıysa büyük bir tesadüf! 1960’ların ABD’sinde, kekler renklerinin güzel olması ve de taze ve yumuşak kalmaları adına pancar suyu ve püresiyle hazırlanırmış. Yıllardır süregiden bu gelenek, romantik anların en sevilen pastalarından biri olan Red Velvet Cake’i tatlı efsaneleri arasına sokmayı başarmış.

“Birlikte Daha Lezzetli” sloganı ile menüsünü yenileyen Kitchenette önümüzdeki dönemlerde de sürpriz lezzetlerle konuklarını şaşırtmaya devam edecek.


TAV