Kiva Bomonti Menüsüne Kış İmzası

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, menüsünü kış aylarının vazgeçilmez tatlarıyla yeniledi.

30 Ocak 13:09

bomontiada’da misafirlerini kış menüsüyle ağırlamaya başlayan Kiva’da, soğuk günlerde çorbanın lezzeti ve sıcaklığından vazgeçmeyen misafirler için işkembe çorbasının yanı sıra geleneksel reçeteyle hazırlanmış mercimek çorbası bulunuyor.

Her mevsimin şifasını ve zenginliğini, Şef Deniz Şahin’in özel reçeteleriyle menüsüne yansıtan Kiva’nın salata ve piyaz menüsünde ise zahter ve karnıkara yeni tatlar olarak öne çıkıyor.

Eski İstanbul akşamlarını deneyimlemek isteyen misafirlerine akşamları meyhane konsepti sunan Kiva, fellah köftesinden peynirli Girit mezesine, taramadan Çerkez tavuğuna kadar pek çok seçenek bulunduran zengin meze menüsüne levrek marin ve kış ezmesini de ekledi.

Ana yemeklere ise abaganuş, Halep işi kebap, alinazik ve kül bastı gibi seçeneklerin arasına, patates ve maydanozla renklendirilmiş kuş mantısıyla, kuzu ve dana eti karışımının yöresel baharatlarla tatlandırılmasıyla hazırlanan Balkan köftesi eklendi.

Tatlı menüsünün yeni lezzeti ise kışın en sevilenlerinden un helvası.

 


TAV