Konut Alarak Veya Yatırım Yaparak Avrupa Birliği Vatandaşlığı Fırsatı!

Son yıllarda Avrupa Birliği ülkeleri, ekonomilerini geliştirmek için yabancı yatırımcı ve girişimcilere cazip fırsatlar sunuyor. Portekiz hükümetinin ülkede konut alanlara 5 yıl süreli Schengen Vizesi vermesi ve 6. yılda vatandaşlık olanağı sunmasının ardından Malta hükümeti de, ülkede yatırım veya ülkenin kalkınmasına yönelik devlete belli bir miktarda bağış yapanlara hızlandırılmış vatandaşlık fırsatı veriyor.

17 Şubat 10:10

Malta ve Portekiz'in cazip vatandaşlık fırsatları sunması ülkeye yabancı yatırımcıları çekiyor. Malta veya Portekiz vatandaşı olmak sadece ABD ve Kanada gibi ülkelere vizesiz seyahatin önünü açmıyor, aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşı da olunduğu için İngiltere dâhil bütün Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım hakkı sunuyor.

MALTA'DA YATIRIM YAPANA, BİR YIL İÇİNDE AB VATANDAŞLIĞI

Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması Yöneticisi Tamer Ulay seminer ve özel toplantılarda, Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz'de yatırım yaparak, konut satın alarak, Avrupa'da serbest dolaşım ile kalıcı oturum hakkında bilgi verilecek seminer için Türkiye'ye geleceklerini söyledi.

Malta'da yatırım yapana bir yıl içinde AB Vatandaşlığı verileceğini söyleyen Tamer Ulay şöyle konuştu: ‘Avrupa Birliği komisyonu, yabancı yatırımcılara vatandaşlık fırsatı sunabilmesi için Malta hükümetine gerekli izinleri verdi. Ancak bu olanak sadece 2500 yatırımcıya sağlanacak ve şimdiye kadar 1800'ü bu hakkı kazandı. Geriye kalan yaklaşık 700 yatırımcı için kotanın önümüzdeki bir kaç ay içinde dolacağı tahmin ediliyor. Malta Hükümeti, ülkede ortalama bir milyon sterlin yatırım veya devlete bir miktar bağış yapanlara bir yıl içinde hızlandırılmış Malta vatandaşlığı öneriyor. Malta Vatandaşlığı, hiç bir kısıtlama ve vize uygulaması olmaksızın tüm Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım, yaşama, barınma, eğitim alma, iş kurma gibi imkânları getiriyor ve aralarında ABD ve Kanada'nın da olduğu 180'in üstünde ülkeye vizesiz seyahat olanağı sağlıyor. Malta, sadece yatırımcının kendisine değil aynı zamanda tüm aile bireylerine, 25 yaşın altındaki çocuklarına ve 55 yaşın üstündeki ebeveynlerine de vatandaşlık veriyor. Malta, yabancı yatırımcılara çifte vergilendirmeyi önleme garantisi de veriyor.'

PORTEKİZDE KONUT ALANA UZUN SÜRELİ SCHENGEN VİZESİ VE 6. YILDA VATANDAŞLIK

Portekiz hükümeti, ülkede en az 300 bin Euro'luk konut alanlara, 5 yıl süreyle Schengen Vizesi veriyor ve Portekiz'de çalışma hakkı sağlıyor. Bu fırsattan yararlanmak için, Portekiz'e yerleşmek gerekmiyor. Satın alınan konut, istenirse kiraya verilebiliyor. Konut alanlara çifte vergilendirme yapılmayacağı garantisi de veriliyor. Satın aldığı konutu en az 6 yıl süreyle elinde tutanlara, bu süre sonunda Portekiz vatandaşlığı fırsatı da sunuluyor.

Tamer Ulay, Portekiz vatandaşlığının, aynen Malta vatandaşlığında olduğu gibi Avrupa Birliği vatandaşlığı anlamına da geldiğini, bir başka ifadeyle Portekiz vatandaşı olanların, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde diledikleri gibi serbest dolaşım, yaşama, barınma, eğitim ve hatta devlet yardımlarından yararlanma hakkına sahip olduklarını söyledi.

BİLGİLENDİRME İÇİN TÜRKİYE'YE GELİYORLAR

Portekiz ve Malta'nın yanı sıra, İngiltere ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinin göçmenlik ve vatandaşlık programlarının tanıtımı için, çeşitli Avrupa Birliği ülkelerinden uzmanlar bu hafta sonu Türkiye'ye seminer ve özel toplantılar düzenlemek için geliyorlar. 20-22 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek bu seminer ve toplantılarda Avrupa Birliği ülkelerine yerleşmek, bu ülkelerde iş kurmak veya barınmak isteyenlere detaylı bilgiler verilecek ve önlerindeki fırsatlar açıklanacak.

Seminer ve özel toplantılara katılmak isteyenler, gerekli bilgileri almak için organizasyonu yapan kuruluşa 0212 230 02 24 numaralı telefondan ulaşabilir.


TAV