Malta Hükümetinden Ülkeyi Ziyaret Edeceklere Önemli Açıklama....

Malta Hükümeti açıkladığı kararla İsviçre, Almanya, Fransa ve İspanya ülkeleriyle arasındaki tüm hava ve deniz yolculuğunu yasakladı. Aynı zamanda İtalya, Çin, Hong Kong, Güney Kore, İran, Japonya ve Singapur için de ayrı düzenlemeler getirildi.

13 Mart 19:00


Malta Hükümetinden Ülkeyi Ziyaret Edeceklere Önemli Açıklama
Malta Hükümeti açıkladığı kararla İsviçre, Almanya, Fransa ve İspanya ülkeleriyle arasındaki tüm hava ve deniz yolculuğunu yasakladı. Aynı zamanda İtalya, Çin, Hong Kong, Güney Kore, İran, Japonya ve Singapur için de ayrı düzenlemeler getirildi.
Buna göre, sayılan tüm ülkelerden Malta'ya hava veya deniz yoluyla gelen tüm yolcular, 14 gün boyunca karantina dönemine girmek zorundalar, her ihlal için 1.000 Euro'luk para cezası uygulanacak.
Malta’ya gelen turistler için düzenlemeler şu hususlar uyarınca belirlendi:
-27 Şubat 2020 tarihinden bu güne; İtalya, Çin, Hong Kong, Singapur, Japonya, İran ve Güney Kore’den deniz ya da hava yoluyla gelenler ilk 14 günü mutlaka karantina altında geçirmeliler. Malta, bu düzenlemenin kanunla güvence altına alındığını, aksi davranışın 1.000 Euro yaptırıma tabi tutulacağını belirtiliyor.
-11 Mart 2020 tarihinden bu güne; İspanya, Almanya, Fransa ve İsviçre’den deniz ya da hava yoluyla gelenler ilk 14 günü mutlaka karantina altında geçirmeliler. Malta, bu düzenlemenin kanunla güvence altına alındığını, aksi davranışın 1.000 Euro yaptırıma tabi tutulacağını belirtiliyor.
-Üstteki maddelerle ifade edilen kişilerle aynı hanelerde yaşayanların da zorunlu karantinada 14 gün geçirmeleri gerekiyor. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenleri de yine 1.000 Euro'luk para cezası bekliyor.
Herhangi Bir Semptom Yaşayanlar Mutlaka Bildirmeli
Malta Hükümeti herhangi bir öksürük, ateş ya da nefes alma zorluğu yaşayanların vakit kaybetmeden mutlaka Covid-19 Helpline 111 numaralı hattan ve covid19health@gov.mtmail adresinden iletişim kurmaları gerektiğini duyurdu.
Malta Hükümeti ayrıca turistlerden,gerekli görüldüğü halde planlanan ayrılış vaktinden önce ülkelerine geri dönmelerini talep edebileceğini belirtti.
Tüm bu kararların açık tarihli olarak alındığını ifade eden Malta Hükümeti, Dünya Sağlık Örgütü’nün rehberliği ve ilgili ülkelerin durumlarındaki gelişmelere uygun olarak kararını güncelleyecek.
COVID-19 ile ilgili en yeni ve en güncel bilgileri aşağıdaki web sitesinde bulabilirsiniz: www.covid19heal

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV