Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Saadettin ÇAY seçilerek güven tazelemiştir.

İstikbal ve istiklalimizin kıvılcımı -bir milletin önderini taşıyan gemiye ismini veren- Bandırma’da, Cumhuriyetimizin 100. Yılına girerken Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkı sunan milli teknoloji merkezi olacak “Teknoloji ve İhracat Üssü” kuruluyor.

3 Kasım 22:12

CUMHURİYETİN 100. YILINA TEKNOLOJİ ODAKLI ORGANİZE BÖLGESİ

YÜKSEK TEKNOLOJİNİN YENİ ADRESİ TÜRKİYENİN TEKNOLOJİ ÜSSÜ

MARMARAOSB 2. DÖNEMDE DE  SAADETTİN ÇAY  DÜMENDE

İstikbal ve istiklalimizin kıvılcımı -bir milletin önderini taşıyan gemiye ismini veren- Bandırma’da, Cumhuriyetimizin 100. Yılına girerken Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkı sunan milli teknoloji merkezi olacak “Teknoloji ve İhracat Üssü” kuruluyor.

Türkiye’nin “jeolojistik” noktalarından biri olan Bandırma’da, 1 Kasım 2018 tarihinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın tensip ve olurları ile kurulan Marmara Yüksek Teknoloji ve Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 344 sicil numarası ile Türkiye’nin 51. İhtisas Bölgesi olmuştur.

4 yıllık görev süresinin ardından II. Dönemin ilk Müteşebbis Heyet Toplantısı Bandırma Kaymakamı ve Müteşebbis Heyet Başkanı Sayın Engin Aksakal’ın başkanlığında Beyköy, MarmaraOSB Yönetim Merkezinde gerçekleşmiştir.

Toplantı öncesinde Heyet Üyeleri, MarmaraOSB Enerji Altyapısı ve 3 adet Elektrik Dağıtım Merkezi Binasının Temel Atma Törenine katılmışlardır. Temeli Atılan Enerji Merkezi ile 100 civarında Fabrikanın enerji altyapısının hazır hale getirileceği ifade edilmiştir.

Toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen meclis üyeleri; Sayın Ceyhun Mırız, Sayın Kemal Kalyoncu, Balıkesir Sanayi Odamızı temsilen; Sayın Hüseyin Baş ile OSB katılımcılarından oluşan sanayiciler katılmıştır.

Kaymakam Engin Aksakal’ın açılış konuşması ile II. Dönemin ilk Müteşebbis Heyet Toplantısı Başlamıştır. 

Mevzuat gereği Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği’ne ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Saadettin ÇAY tekrar seçilerek güven tazelemiştir.

Müteşebbis Heyet tarafından onaylanan Marmara OSB Yönetim ve Denetim Kurulu aşağıdaki iş insanlarından oluşmaktadır:

 

Yönetim Kurulu

 

Saadettin ÇAY – Yönetim Kurulu Başkanı

 

Mustafa Kılıç – Başkan Vekili

 

Mustafa Akar

 

Emre Acar

 

Ege Erboz

Denetim Kurulu

 

Yasemin Ersöz

 

Kaan Vacip Kömürcü

Toplantıda ayrıca OSBÜK Genel Kurulu temsilcileri ile MarmaraOSB’nin iştirak şirketlerine de görevlendirmeler yapılmıştır.

Toplantı sonunda 2.Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı teşekkür konuşması yapan ve MarmaraOSB’nin süreçleri ve gelinen son durumu özetleyen Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin ÇAY; “Öncelikle kamuoyunun şunu çok iyi bilmesi gerekir ki, Marmara Organize Sanayi Bölgemiz vizyon ve misyonunda da açıkça tarif edildiği gibi, tüm canlı hayatına saygılı, çevreci kimliği, yüksek teknoloji ve kalite odaklı üretim anlayışı ile sektörlerindeki öncü kuruluşlarla bölgenin ve büyüyen Türkiye’nin sanayi atağına en üst düzeyde katkıda bulunacak, gelecek nesillere yaşanabilir ve sürdürülebilir bir sanayi bölgesi olacaktır ve bunun için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca; Bölgemizin doğal güzellikleri ve ekolojik dokusunun hiçbir şeye feda edilemeyeceğini, bunun her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayarak, Gelecek nesillere ve çocuklarımıza iftiharla bırakabileceğimiz bir Organize Sanayi Bölgesi inşa etmek en büyük amacımız olacaktır.” dedi.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV