Masajın stres azaltıcı etkisi  modern zamanların da vazgeçilmezi oldu.

Osmanlı Masajından İsveç masajına kadar 200 masaj tekniği öğreten, 5 ülkede çalışmış ve 6 dil bilen Metin Tekin, mezun ettiği öğrencileriyle sektördeki ciddi bir açığı kapatma hedefinde..

10 Mart 22:24

MASAJ EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ
TÜRK TURİZMİNE YERLİ MASÖR YETİŞTİRİYOR

Ülkemizde çok geniş kapsamlı olarak yapılmakta olan, stres azaltıcı etkisi ve insan vücuduna sayısız faydasıyla ‘Masaj’ı eğitim olarak almak isteyenlerin sayısı oldukça fazlalaşıyor. Türk turizminin yükselişiyle birlikte otellerin yurtdışından istihdam sağladığı masörlerin yanı sıra artık yerli masörlerin sayısı da artıyor. Osmanlı Masajından İsveç masajına kadar 200 masaj tekniği öğreten, 5 ülkede çalışmış ve 6 dil bilen Metin Tekin, mezun ettiği öğrencileriyle sektördeki ciddi bir açığı kapatma hedefinde..

Türkiye’de 30 yılı aşkın birikimiyle güzellik sektörüne nitelikli profesyoneller kazandırmak adına meslek eğitimleri veren Altier Academy, modern zamanların vazgeçilmezi masajın eğitimlerini vermeye başladı.

Hem antik kültürlerden günümüze gelmiş kadim masaj tekniklerini hem de günümüz için özel tasarlanan terapileri eğitim olarak veren akademi, otellerin, spa ve fizik tedavi merkezlerinin var olan sektörel açığına tam donanımlı masörler yerleştirerek açığı kapatmaya büyük destek oluyor.

Konusunda en iyi uzmanları araştırarak, insanların sürekli talep ettiği bir uygulama olan masaj dalında yetiştireceği öğrencileri uluslararası standartta her tekniği bilecek donanımda olmasını isteyen Altier Academy Genel Müdürü Serkan Selamet, yabancı öğrencilerin de okuduğu kuruma 6 dil bilen, 200 masaj tekniğine hakim Metin Tekin adında bir eğitmenle anlaştı.

Masaj eğitiminin teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı sınıflara gelen talebin tahmininde fazla olduğunu gören Serkan Selamet, okulun yeni bir katını sadece masaj bölümüne ayıracağını da belirtti.

Yoğun ilgiden memnun olan masaj eğitmeni Metin Tekin ise ‘ Dokunarak iyileştirme yöntemlerinin kökü antik çağlara dek uzanıyor. Masajın stres azaltıcı etkisi ve sağladığı derinlemesine rahatlık, modern zamanların da vazgeçilmezi oldu. İnsanlarımız artık masaj yaptırmak için tatil dönemlerini beklemiyor, mahallesinde yer alan bir güzellik merkezinde bile bu ihtiyacını karşılamak istiyor. Burada öğrencilerimize Osmanlı masajından, İsveç masajına kadar her tekniği öğretiyoruz. Mezun olduklarında iş bulma imkanı çok geniş, şimdiden otellerden akademimize uzman masör talepleri geliyor’ dedi.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV