MERRELL ALANYA ULTRA TRAIL 2021, DÜNYACA ÜNLÜ ATLETLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK..

Argeus Travel & Events ve Ahmet Arslan tarafından, Merrell’ın isim sponsorluğunda 3 Nisan 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Merrell Alanya UltraTrail 2021, dünyaca ünlü atletlere ev sahipliği yapacak.

27 Mart 15:34

 

Yörüklerin izinde, dört mevsimi yaşatan yarış: 3 Nisan 2021 Cumartesi

Argeus Travel & Events ve Ahmet Arslan tarafından, Merrell’ın isim sponsorluğunda 3 Nisan 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Merrell Alanya UltraTrail 2021, dünyaca ünlü atletlere ev sahipliği yapacak. DenisaDragomir, GeogiaTindley, VanessaGebhardt, HectorHaines, Lina El Kott ve Sanna El Kott gibi Merrell’ın uluslararası başarılara imza atmış atletleri, bu organizasyon için Alanya’da olacak. 

76 km mesafeli Merrell Alanya Ultra Trail, 48 km mesafeli TaurusMountainMarathon, 28 km mesafeli Keykubat Mountain Run ve 17 km mesafeli AlaiyeShortTrail olmak üzere her seviyeden atlete farklı seçenekler sunacak olan organizasyona yüzlerce koşu tutkununun katılması bekleniyor.

2021 yılının ilk uzun mesafeli patika koşularından biri olacak

Outdoor aktivitelerde ve sportif faaliyetlerde ekstra konfor isteyenlerin markası ve saygın koşu organizasyonlarının sponsoru Merrell’ın destek vereceği Alanya Ultra Trail 2021, aynı zamanda yılın ilk uzun mesafeli patika koşularından biri olacak.

Koşucuların ve görevlilerin sağlığını korumak adına sosyal mesafe, temizlik, maske zorunluluğu, kişisel yiyecek ve içecek temini, kayıt ve kit alımlarının temassız hale getirilmesi gibi gerekli tedbirlerin alınacağı organizasyon, elit atlet katılımı ile de fark yaratacak. 

Daha önce çok önemli yarışlarda birincilikler ve şampiyonluklar elde eden Büyük Britanyalı HectorHaines ve Georgia Tindley,Rumen DenisaDragomir, Alman VanessaGebhardt,İsveç’ten Lina El Kott ve Sanna El Kott gibi isimlerin katılacağı organizasyonda ülkemizden de Mehmet Soytürk gibi önemli isimler yarışacak. 

Merrell’ın; dileyen herkesin patika koşusu yapabilmesini sağlamak, patika koşusunun doğru ve sağlıklı şekilde yapılması konusunda pratik ve teorik eğitimler vermek, bu spora gönül veren kişileri buluşturmak ve doğada bir arada keyifle vakit geçirmelerini sağlamak için hayata geçirdiği OneTrail projesinde yer alan Özgür Tetik, İbrahim Bitiş, Bahar Baltacı ve Nuray Bulut Göktepe de organizasyonda MerrellRunning Team olarak koşacak. 

Asırlar boyu göçebe olarak yaşayan yörüklerin rotalarını patika koşucularının deneyimlemesini sağlayan Merrell Alanya Ultra Trail, tüm koşu tutkunlarını 3 Nisan 2021 Cumartesi günü Alanya’da olmaya davet ediyor.

Detaylı bilgi için: http://www.alanyaultra.com/

 

Merrell Hakkında:

Günlük hayatta, outdoor aktivitelerde ve sportif faaliyetlerde ekstra konfor isteyenlerin markası Merrell, 1981 yılında RandyMerrell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. 

Açık hava etkinliklerinin gücünü herkesle paylaşmaya inanan Merrell, el yapımı özel botların ardından kısa süre içerisinde yürüyüş ve koşu ayakkabılarıyla da fark yarattı. Gore – Tex, Vibram, Primaloft ve benzeri teknolojilerin rehberliğinde su geçirmez özellikleri ile öne çıkan kaymaz tabanlı hava alan ayakkabılar tasarlayarak kullanıcılarına outdoor aktivitelerde yüksek performans sunmayı hedefleyen marka, kadın ve erkek ayakları arasındaki farkları dikkate alarak ürettiği fizyolojik detaylara sahip kalıplarla dikkat çekti. 

Finlandiya’nın ünlü spor giyim markası Karhu ile yapılan anlaşma sonrasında özellikle Asya ülkelerinde pazar payını büyüten Merrell, bugün tüm dünyada tanınan küresel bir markadır. 

Türkiye’de patika koşusu kategorisine yeni Rubato modeliyle birlikte giriş yapan Merrell, spor tutkunlarından ve ultra-trail atletlerinden çok kısa sürede çok olumlu geri dönüşler aldı. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV