MICHELIN YILDIZLI ŞEF JAUME PUIGDENGOLAS  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞUYOR..

Turizm, otelcilik ve emlak sektörüne yeni bir vizyon getiren Kerten Hospitality’nin Michelin yıldızlı kurumsal şefi JaumePuigdengolas, Bahçeşehir Üniversitesi Mutfak Sanatları öğrencileri ile buluşuyor.

21 Şubat 23:40

 

 

 

Turizm, otelcilik ve emlak sektörüne yeni bir vizyon getiren Kerten Hospitality’nin Michelin yıldızlı kurumsal şefi JaumePuigdengolas, Bahçeşehir Üniversitesi Mutfak Sanatları öğrencileri ile buluşuyor.

 

Kariyeri süresince çok sayıda Michelin yıldızlı restoranlarda ve ödüllü şeflerin yanında çalışmış Jaume Puigdengolas, gastronomi alanındaki sırlarını ve deneyimlerini Bahçeşehir Üniversitesi mutfak sanatları öğrencileriyle paylaşacak. İspanyol Şef JaumePuigdengolas, tapas, paella ve tortilla gibi yemekleriyle bütün dünyaya nam salmış İspanyol mutfağının tüm inceliklerini eğlenceli ve yenilikçi yaklaşımıyla öğrencilere aktaracak.

JaumePuigdengolas, Barselona’daki Hoffmann Mutfak Okulu’nda eğitim gördükten sonra kariyerine 2007’de iki yıldızlı bir Michelin restoranında başladı.Sonrasında Marbella’ya taşınarak gastronomi çevrelerinde önemli bir yeri olan Skina’da baş aşçı olarak görev aldı.  Buradaki altı yıllık görevi süresince restorana bir Michelin yıldızı daha kazandırdı. İspanyol Şef Jaume, kariyerine turizm, otelcilik ve emlak sektörüne yeni bir vizyon getiren Kerten Hospitality kurumsal şefi olarak devam ediyor. Geleneksel otelcilik kavramlarına meydan okuyan Kerten Hospitality, The House Hotel Karaköy, The House Hotel Bomonti, The House ResidenceBomonti ve Ataköy Marina’daki Cloud7 Hotel markalarıyla faaliyet gösteriyor. Bunun yanı sıra Buyaka Alışveriş Merkezi’nde açılan teknoloji odaklı burger markası Frikadell de markalarının arasında yer alıyor. 

Her tabakta yemek pişirme tutkusunu sergilemeyi sevdiğini dile getiren yetenekli Şef Jaume, en büyük keyfinin yarattığı tatları geniş kitlelere ulaştırmak olduğunu söylüyor. Doğal lezzetlerin mevsimine has yaratıcılıkla korunması gerektiğine inanıyor. Bu yüzden yemeklerinde yapay katkı maddeleri, sağlıksız içerik veya kimyasallar bulunmuyor. Cesur fikirleri ve mütevazı tavrı ile gastronomi sektörüne yeni bir soluk getiren Şef Jaume, Bahçeşehir Üniversitesi mutfak sanatları öğrencilerine ilham olacak. 

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.


TAV