Nişantaşı’nın Yıldızlar Altındaki Yeni Meyhanesi; “ABDİ ANASON”

İşletmeciliğini ünlü manken Ebru Ürün’ün üstlendiği ABDİ Anason Meyhane zarifliği ile göz dolduruyor.

28 Nisan 15:11

Sebzelerin, baharatların, aromaların Türk ve Yunan tarifleriyle harmanlandığı mutfağı ile ABDİ Anason Meyhane, şehrin tam merkezi Nişantaşın’da doğal yeşillikler içerisinde gizli bir bahçe.

Pek çok baştan çıkarıcı lezzetin yer aldığı ABDİ Anason Meyhane, menüsünde yer alan farklı lezzetleri ile oldukça iddialı.

Türkiye’nin en iyi şefileri tarafından hazırlanan mezeler ve mekanın en keyifli Türkçe parçaları ile misafirler tarafından şimdiden övgü dolu geri bildirimler alan ABDİ Anason Meyhane’de menü içerisinde yer alan tüm alternatifler, meyhanenin kendi mutfağında özenle seçilerek bir araya getirdiği günlük ve taze ürünlerden oluşuyor. Öne çıkan lezzetler arasında Fırında Pancar, Baby Ahtapot Yahni, Yunan Kalamar, Kayoco Tavuk ve Deniz Kızı yer alıyor.

Mekanın işletmeciliğini ise ünlü manken Ebru Ürün üstleniyor. Bir zamanlar ABDİ Anason Meyhane’nin müdavimlerinden olduğunu dile getiren Ebru Ürün; “Mekanı keşke ben işletsem dediğim bir anda mekanın sahibi Gökhan Oskay’dan gelen teklif ile çalışmaya başladım.” dedi. Ürün sözlerine; “Burası insanın evi gibi. Misafirlerimizi ve dostlarımızı burada biraraya getirmek hoşumuza gidiyor. Önümüzdeki günler de ise gerçekleştireceğimiz sürpriz etkinlikler ile de onlara hem meyhane kültürünü yaşatmaya devam edeceğiz hem de İstanbul’un tam ortasında, Nişantaşı’nda, gözlerden uzak keyifle ve sohbetle dolu zamanlar geçirteceğiz.”


TAV