Nurus “Amiral Gemisi”ni Başkente Açtı

Ankara'dan dünyaya uzanan marka Nurus dünya devleriyle geleceği şekillendiriyor.

15 Aralık 13:04

Türkiye’nin ünü sınırları aşan profesyonel mobilya markası Nurus, başkent Ankara’ya değer katacak yeni bir mağaza açtı. Teknoloji ile zanaati birleştiren ve Türkiye’nin en fazla tasarım ödülü alan markası olan Nurus, Söğütözü’ndeki mağazasında ofis yaşam alanlarından uçak koltuğuna kadar teknoloji ile mobilya birleşiminin sonuçları olan ürünlerini sergiliyor.

1927 yılında Nurettin Usta tarafından Ankara’da kurulan bugün dünyada geleceği şekillendiren 200 marka arasına giren Nurus, amiral gemisi olarak adlandırdığı yeni mağazasını yine Başkent’te açtı. Mağazanın açılışına Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili Ali İhsan Arslan, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, Eski ATO Başkanı ve Eski CHP Milletvekili İşadamı Sinan Aygün’ün de aralarında bulunduğu siyaset, kamu ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Nurus Yönetim Kurulu Başkanı Güran Gökyay, 1927 yılında Ankara’da başlayan yolculuğun Nurus’u bugün dünyada 50’ye yakın ülkede iş yapan global bir markaya dönüştürdüğünü söyledi.“Biz bir Ankara markasıyız. Ankara'dan çıkarak, dünyaya uzandık. 50 ülkeye ihracat yapan bir global marka olduk” diyen Güran Gökyay, “Ankara markası olarak kendi şehrimize yatırım yapma kararı aldık. Başkent’in merkezinde, prestijli bir mekanında yer alan bu mağaza, bizim “amiral gemimiz” olacak. İnovatif yapımızı, tasarım gücümüzü, teknoloji ile mobilya birleşiminin sonuçlarını bu mağazamızda herkes yakından görebilecek” diye konuştu.

 

 

Dünya Devleriyle Geleceği Şekillendiriyor

Nurus’un dünya çapında 100’e yakın tasarım ödülü olduğunu vurgulayan Gökyay, “Türk kreatif endüstrisine de itibar kazandırmayı amaçlıyoruz. Türkiye’ye, Ankara’ya yeni başarıları getirmek hedefindeyiz” dedi. Nurus’un, dünya devlerinin yer aldığı Alman Tasarım Konseyi’ne Türkiye’den davet edilen ilk ve tek marka olduğunu kaydeden Güran Gökyay şunları söyledi:

“1927 yılında dedem Nurettin Usta ile başlayan bu yolculuk, babam Akın Gökyay’ın, annem Birten Gökyay’ın talebi üzerine PTT’deki görevini bırakarak firmanın başına geçmesiyle, gösterdiği fedakarlık örneğiyle büyüdü ve Nurus markası doğdu. 2000’li yılların başında ise bünyesine farklı disiplinlerden gelen birçok profesyoneli bünyemize katarak, dünya piyasalarına açıldık. Bugün üçüncü nesil olarak, babamızdan aldığımız Nurus’u abim Renan Gökyay ile birlikte dünyanın her yerinde iş yapan global bir markaya dönüştürdük.

Tasarımdaki inovasyon başarımızla; dünyada geleceği şekillendiren 200 marka arasına girmenin de onurunu yaşıyoruz. Bosch, Minox, Zeiss, Miele, Liebherr, BMW, Daimler, Grohe, Porsche, Braun gibi dünya devlerinin bulunduğu Alman Tasarım Konseyi’ne Türkiye’den davet edilen ilk ve tek markayız. Ayrıca bu konseye Almanya dışından davet edilen 10 firmadan biriyiz. Konsey’in karar mekanizmasında da yer alıyoruz. Nurus Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucusu Renan Gökyay Konsey Jürisinde…Bu Konsey’de hem Ankara’yı hem de Türkiye’yi temsil etmekten onur duyuyoruz. 2017 yılında yurtiçi ve yurtdışında büyümeye devam edeceğiz.Bir Ankara markası Nurus, bir dünya markası olarak yoluna devam edecek. Biz bu ülkeye, bu şehre inanıyoruz. Bütün zorlukları bir olarak, beraber olarak aşabilir, ülke olarak bu sıkıntıların üzerinden gelebiliriz. Biz birlikte Türkiyeyiz.”

 

 

Mağazada Farklı Temada 20 Adet Tiyatro Sahnesi Kurgulandı

Nurus’un yeni mağazasında Türkiye’nin en fazla tasarım ödülü alan markası olarak ürünlerini hem tekil, hem de çoğul kullanım şekilleri göstererek sunmak istediklerini vurgulayan Güran Gökyay, “Amiral Gemisi olarak tanımladığımız mağazamızı Profit Neşet Güne ekibi ile birlikte tasarladık. “Nurus Tasarım Galerisi” oluşturma hayaliyle yola çıktık. Neşet Gün ve ekibine de Nurus’un ruhuna uygun çok keyifli bir işe imza atmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Mağazamızda Epik tiyatroda olduğu gibi farklı temada 20 adet tiyatro sahnesi kurguladık. Ürünlerimizi, adeta oyuncular gibi hayal ettik. Bir sürü “star”’ın rol aldığı 20 farklı senaryo ortaya çıkardık. Bu senaryolar belli bir süre sonrasında yeniden yazılabilir ve değiştirilebilir olsun istedik. Konuklarımızda interaktif bir sanat galerisi içerisinde geziyorlarmış hissini uyandırmak, sıcak, insana yakın, etkileyici, renkli, sürprizli, şaşırtmacalı, neşeli, enerji dolu bir atmosfer yaratmak en büyük hedefimizdi” diye konuştu.

 

 

Ankara’ya Ve Türkiye’ye Hizmet Etmekten Gurur Duyuyoruz

Açılışta konuşan Nurus Yönetim Kurulu Üyesi Akın Gökyay da Ankara’da doğan Nurus’u 1965 yılında kayınpederinin ölümü sonrasında devraldığında 9 kişilik bir atölye olduğunu hatırlatarak, disiplinli ve öngörülü çalışma ile dünya markası haline getirdiklerini anlattı. Akın Gökyay, global bir marka haline gelen Nurus ile Ankara’ya ve Türkiye’ye hizmet etmekten duydukları gururu ve mutluluğu dile getirdi.

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan da konuşmasında Nurus’un Türkiye’yi dünyada temsil eden öncü bir marka olduğunu belirterek, “Gökyay Ailesi’nin farklı, ileriyi gören anlayışı ile büyüyen Ankara markası Nurus ülkemizi yurtdışında da en iyi şekilde temsil ediyor. Gökyay Ailesi’ne Ankara’ya ve Türkiye’ye kazandırdığı katma değer için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Siyasi İstikrara Olan Güvenin Eseri

Nurus yöneticilerine ve Gökyay Ailesi’ne Ankara’ya ve Türkiye’ye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız iseşöyle konuştu:

“Siyasetin zaman zaman sektörlere, zaman zaman da sektörlerin siyasete yük olduğu zamanlar vardır. Ama Ak Parti olarak biz daima sektörlerin önünü açacak şekilde davranmaya çalıştık ve gayret ettik. Bu ülkeye inananların, bu ülkenin ilerlemesine, büyümesine, gelişmesine inancı olanların daima önünün açılacağı bir ortam oluşturmaya çalıştık. Bu anlamda Nurus’un siyasi istikrara olan güveninden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Hep beraber inşallah bu ülkeyi daha ileriye götüreceğiz. Daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz. Türkiye’nin normalleşmesine karşı olan bir kısım yapıları Türkiye’nin önündeki engel olmaktan çıkaracağız. Buna olan inancımızla ben şimdiye kadar yaptığı çalışmalardan, kurumsal hafızasından, eşya ve insan arasındaki psikolojiyi düzenleyen ürettiği inovatifürünlerden dolayı;Nurus’un bütün çalışanlarını ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.”

 


TAV